На сайті 11892 реферати!

Усе доступно безкоштовно, тому ми не платимо винагороди за додавання.
Авторські права на реферати належать їх авторам.

Молодіжні субкультури

Реферати > Соціологія > Молодіжні субкультури

Анаморф:

Емо

Емо (від англ.Emotional - емоційний) - відносно нова культура, що з'явилась в США наприкінці вісімдесятих. Перша хвиля (1985-1994) Літо 1985 стало відомим як «Революційне літо». Саме тоді в Вашингтоні і піднялась нова хвиля груп з різноплановим роковим звучанням, які орієнтувались на рок-темп, музику і мелодійний вокал: Gray Matter, Soulside, Ignition, Marginal Man, Fire Party. Деякі групи зберегли своє швидке хардкорове звучання, яке базувалось на панку з новими вокальними методами . Ян Маккей - один з основоположників Емо культури. Вокаліст Minor Threat,Ян Маккей (англ.Ian MacKaye), поет для гурту Embrace, чия лірика була емоційною і cамоаналітичною, але все ще ясною і недвозначною. В музичному плані, група (сформована в основному з колишніх учасників Faith) пише трохи гучну музику в середньому темпі, з великою кількістю гітарних поп-прийомів. Вокал Маккея зберігає своє фірмове солідне звучання, з деякими проблисками емоційної передачі. Звучання цих груп з часом стало відоме як «класичне вашингтонське звучання». Частина цього матеріалу була іронічно названа «Емо». Одне із джерел стверджує, що цей термін вперше з'явився на фліпсайдівському інтерв'ю з Яном Маккейем. Незабаром після цього вашингтонські групи отримали ярлик «Емокор». Трохи пізніше

(в 1986 р.) деякі групи стали фокусуватись на елементі «Емо» як такому. Здається, першими після Rites of Spring це зробили The Hated в Аннаполісі (близько біля Вашингтона). Після цього, в тому ж місті з'являються Moss Icon,які розбирають Емо-елемент до самого ядра і додають немалу долю гітарних мелодій (Tonie Joy,пізніше в Born Against, Lava) з сильним акцентом на гучних і м'яких переходах. Вокал також підкорює нову землю, піднімаючись до справжнього крику на межі в кульмінаціях пісень. До початку 90-их цей стиль став досить відомим в незалежних колах музичної сфери і вилився в окрему субкультуру, з'явились нові підвиди цього стилю. «Хардкор Сан-Дієго» ( вперше з'явився в Сан-Дієго, в 1992 р.) - суміш класичного хардкору і Емо; «Скрімо» ( від англ.scream - крик) - тяжкий варіант Емо, з великою частиною криків і жорсткості в музиці; «Френч Емокор» ( англ.French emocore - «французький Емокор) - м’який, набагато мелодійніший варіант «скрімо». Всі ці стилі, за виключенням «Хардкора Сан-Дієго» існують і активно розвиваються сьогодні. Друга хвиля (1994-2000) В 1994 році, дякуючи виходу дебютного диску групи Sunny Day Real Estate «Diary», Емо стало відомим широкому кругу слухачів. В цей ж час воно зазнало значних змін в плані музики - стало більш сприйнятливим, дався взнаки вплив інших стилів, таких як грандж і інді-рок. З'явилось багато подібних по стилю груп до Sunny Day Real Estate - Mineral, Christie Front Drive, Boys Life. На даний момент Емо добре закріпилось в молодіжний культурі, з'являється все більше вдалих комерційних проектів, таких як The Used, Funeral for a Friend, My Chemical Romance, але за звучанням вони дуже далекі від початківців Емо руху.

А тепер розглянемо сутність цього руху. Почуття. Вони є в кожного з нас. Щодня нас розривають на шматки емоції, які ми старанно придушуємо, тому що хтось сказав, що треба виглядати сильним. Навіть якщо так і не є насправді. Вони кинули цьому виклик. Вони - емоційні, такі, як є насправді. Вони - емо. Вони не бояться виставляти емоції напоказ: стрибати і веселитися в центрі міста чи плакати, забившись у куток, не хочуть миритися з жорстоким світом і вітають чистоту свідомості.

Помітною особливістю емо є те, що в стилі одягу переважають чорно-рожеві кольори. Це пояснюється їхнім сприйманням реальності . Чорний – колір трауру, страждання, нерозділеного кохання, смерті. Рожевий означає, ніби споглядання світу через «рожеві окуляри». Рожевий – кохання, радість, позитивні емоції.

В субкультурі емо позитивним аспектом є те, що представники цього руху «справжні», тобто вони відмовляються ховати свої тривоги та переживання під маскою щастя та благополуччя. Також, деякі емо пропагують здоровий спосіб життя, тобто відмовляються від тютюнопаління, вживання алкоголю, наркотиків та від невпорядкованих статевих стосунків.

Дуже прикро, що деякі люди знущаються над цією субкультурою, тобто складають вірші та пісні про емо, залишають на стінах образливі надписи і, навіть, намагаються силою витіснити емо-субкультуру, вважаючи її непотрібною та шкідливою. Далі - вислови, які створили анти-емо:

1. Влаштовуй істерики не рідше, як раз на три дні, а то всі забудуть, що ти емо.

2. Носи взуття на розмір менше від твого, щоб завжди мати нещасливий вигляд.

3. Ріпчаста цибуля — твоє все. Люби цибулю.

4. Твоєю Біблією може стати роман Достоєвського «Принижені й ображені». Достоєвський — основоположник емо.

Проте не слід забувати, що у емо субкультурі є люди, яких називають позерами. На жаль, це більшість псевдо-емо, з якими ми зустрічаємось на вулиці. В наш час рух емо втратив свою ідеологію і філософію. В сьогоденні зустріти справжнього емо - велика рідкість. В основному залишились лише «кіди», які не переймаються філософією і поглядами справжньої субкультури емо, а лише спотворюють їх, вигадуючи нові правила. Саме тому мають багато ворогів серед інших представників субкультур. Тож маємо сьогодні таку картину: вчені впевнені, що ідеї емо сприяють розвитку у підлітків «суїцидальних схильностей».

Ідеологія сучасного руху емо негативно впливає на несформовану психіку підлітків.

Представники намагаються зробити з себе «жертву». Роблять депресивний вигляд, плачуть та навіть зчинюють самогубство у публічних місцях, але таким чином, щоб потім змогли їх врятувати. Тобто ніби «грають на публіку» з ціллю привернення уваги. Та все ж деяких не вдається врятувати, бо через незнання роблять не так, як «заведено» в емо.

Хоча справжня філософія дуже відрізняється від цього фарсу.

Але все ж тру-емо ще зустрічаються. І вони – дуже творчі люди.

Творчість емо:

Перейти на сторінку номер: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
 16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
Версія для друкуВерсія для друку   Завантажити рефератЗавантажити реферат