На сайті 11892 реферати!

Усе доступно безкоштовно, тому ми не платимо винагороди за додавання.
Авторські права на реферати належать їх авторам.

Молодіжні субкультури

Реферати > Соціологія > Молодіжні субкультури

Словник термінів

 1. СубкультураSubculture (Subculture От лат.Sub - под + Cultura - воспитаниевід лат.Sub - під + Cultura - виховання)Субкультура - система ценностей, моделей поведения, жизненного стиля какой-либо социальной группы, представляющая собой самостоятельное целостное образование в рамках доминирующей культуры. - система цінностей, моделей поведінки, життєвого стилю будь-якої соціальної групи, що представляє собою самостійне цілісне утворення в рамках домінуючої культури.
 2. Контркультура – це об'єднання молоді, що має всі ті елементи культури, що й субкультура, але чиї норми та цінності перебувають в активній чи пасивній опозиції до існуючих у суспільстві норм і цінностей.
 3. Андеграунд або андерграунд (англ. Underground букв. Подполье) - ряд художніх напрямків у сучасному мистецтві (в музиці, літературі, кіно, образотворчому мистецтві та ін), протиставляються себе масової культури, мейнстріму. Також терміном Андеграунд дуже часто позначають загальні напрямки в музиці, яка не підтримує класичні шляху.
 4. Емпіричні дані (Емпіричні знання) - отримують в результаті застосування емпіричних методів пізнання — спостереження, вимірювання, експерименту. Це знання про видимі взаємозв'язки між окремими подіями і фактами в наочній області. Воно, як правило, констатує якісні і кількісні характеристики об'єктів і явищ.
 5. Самоідентифікація - процес співвідношення себе з собою, в результаті якого формуються уявлення про себе як про цілісну і унікальну особу. Самоідентифікація, що розглядається стосовно держави, свідчить про процеси інтеграції усередині суспільства, пов'язані з політико-економічним і національно-культурним самовизначенням того або іншого народу або нації.
 6. Косуха — шкіряна куртка. Винайшов її Ірвінг Скотт (Irving Schott) в кінці 20-х років XX століття (як куртку для їзди на мотоциклі). Зараз косуха, трохи змінившись за більш ніж півстолітнє існування, є невід'ємним атрибутом субкультури байкерів, металістів і панків по всьому світу.
 7. Адепт - (лат. adeptus, буквально — той, що досяг) - Той, кому відкрито таємниці якого-небудь вчення, секти. Ревний послідовник, прихильник якоїсь ідеї, вчення, напряму мистецтва і тощо.
 8. Фандом (англ. fandom - фанатство) - спільнота шанувальників, як правило, визначеного предмета (письменника, виконавця, стилю).
 9. Позери – (від англ. pose – удавання, прикидання) – люди, які не цікавляться корінням, історією, принципами і фолософією субкультури, до якої себе відносять.
 10. Фетиш - (фр. fétiche від порт. feitico — амулет) - неживий предмет, наділений, за уявленням віруючих, надприродними властивостями. Найбільш поширені фетиші — амулети, обереги, талісмани. У переносному розумінні — те, що є предметом безумовного визнання, сліпого поклоніння.
 11. Тру - ( від англ. true – істина, правильний, справжній, правдивий) – люди, що серйозно відносяться до субкультури, до якої належать.
 12. Сатаністи – послідовники культу Сатани.
 13. Каннабіс – різновид наркотичної рослини (простіше кажучи, конопля).
 14. Косячок – сигарета, в якій замість звичайного тютюну – наркотична рослина.
 15. Секта - релігійне об'єднання, яке навчанням і обрядами відрізняється від панівних релігійно-церковних організацій. Секти складаються здебільша з колишніх вірних головної церкви, які, покинувши її, перебувають найчастіше у гострій до неї опозиції.
 16. Пірсинг – (англ. piercing) - вид боді-арту, що зазвичай полягає у проколюванні ділянок тіла з метою фіксації прикрас та/або інших елементів у каналах що утворилися.
 17. Квакери - прихильники комп’ютерної гри “Quake”.
 18. Dark punk – течія, яка, пізніше, була названа готами.
 19. Goth's Undead – готи безсмертні (девіз готів).
 20. Рunks Not Dead – панки не помруть (девіз панків).
 21. Ірокез – зачіска, в якій вибриваються лише скроні і посередині залишають пасмо волосся від лоба до шиї.
 22. «Вибух на макаронній фабриці» – вид зачіски, який був хзарактерний для готів раннього періоду. Волосся в цій зачісці зачесане аби-як, в деяких місцях поставлене сторкчма.
 23. s&m клуби – клуби садо-мазохістів.
 24. Сингл – пісня.
 25. Інфраструктýра (англ. Infrastructure) (рос. инфраструктура, англ. infrastructure, нім. Infrastruktur f) — сукупність галузей та видів діяльності.
 26. Вандалізм — умисне і безглузде знищення культурних і матеріальних цінностей. Осіб, що здійснюють подібні дії, називають вандалами.
 27. Dress code – (Дресс-код) — це звід правил і рекомендацій про те, як співробітникам представницьких професій слід виглядати в конкретних ситуаціях ділового спілкування.
 28. Кіберпанк - напрям фантастики, що виник в 1980-х роках; концентрується на комп'ютерах чи інформаційних технологіях. В творах цього жанру події часто відбуваються у віртуальному просторі, часто розмиті кордони між реальним і віртуальним світом.
 29. Wicca – (Вікка) – це древня релігія, яку ще часто називають Ремеслом і Старою Релігією. Заснована на природі релігія, поширена в різних країнах, в усьому світі.
 30. Латекс, вініл – матеріали для виготовлння одягу.
 31. Тег - (TAG - дослівно «відмітка») – написи, які робили граффітери.
 32. Subway art – вуличне мистецтво граффітерів.
 33. Бомбардувати – малювати на стінах.
 34. Бомбардувальники – ті, хто малювали фарбою на стінах.
 35. Снікерс Урбанія – фестиваль, на якому щорічно проводиться конкурс граффіті.
 36. Емокор – стиль в музиці.
 37. Анти-емо – люди, які виступають проти субкультури емо.
 38. Нeavy metal – стиль в музиці.
 39. Рок-н-рол - (англ. Rock’n’roll) — стиль популярної музики, що народився в 1950-х роках в США і став ранньою стадією розвитку рок-музики. Також танець, що виконується під музику рок-н-ролу і музична композиція в стилі рок-н-ролу.
 40. Тедді-бої – предтеча субкультури модів.
 41. Аніме – Японська анімація або іншими словами Анімована манґа.
 42. Манга – Японські комікси. Манґа була створена в Японії, створена вона була досить давно але манґою почала називатися відносно недавно, в дослівному перекладі слово манґа означає «Веселі картинки». Манґа може бути як чорно-білою так і кольоровою, вона охоплює ду

Перейти на сторінку номер: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
 16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
Версія для друкуВерсія для друку   Завантажити рефератЗавантажити реферат