На сайті 11892 реферати!

Усе доступно безкоштовно, тому ми не платимо винагороди за додавання.
Авторські права на реферати належать їх авторам.

Анатомо-фізіологічна будова щелеп та зубів

Реферати > Медицина > Анатомо-фізіологічна будова щелеп та зубів

Гілки нижньої щелепи розгорнуті назовні таким чином, що відстань між виростковими відростками більша, ніж між зовнішніми точками кутів щелепи. Зовнішня пластинка гілки щелепи товща за внутрішню на всьому протязі. Губчастої речовини найбільше в головці та шийці нижньої щелепи, у вінцевому відростку її значно менше (у вигляді різноспрямованих кісткових балок і пластинок, які обмежують комірки різної форми і розмірів).

3. Анатомічна будова зубів

У кожному зубі виділяють три частини: коронку, корінь і шийку.

Корінь – це частина зуба, покрита цементом. Корінь має конусоподібну форму і закінчується верхівкою. Корені зуба знаходяться в зубній альвеолі. Кількість коренів у різних зубів – різна.

Шийка – це звужена частина зуба, місце переходу анатомічної коронки в корінь, що відповідає емалево-цементній межі. Вона покрита яснами.

Порожнина зуба. У середині зуба є порожнина, котра розділяється на порожнину коронки і канал кореня зуба. На верхівці зуба канал кореня відкривається невеликим отвором, через який у порожнину зуба, утримуючи пульпу, проходять судини і нерви. Стінка порожнини зуба, що прилягає до його жувальної поверхні, називається склепінням.

Ознаки зубів. Приналежність зубів до тієї або іншої щелепи визначається тільки після вивчення особливостей їх форми, а приналежність однойменних зубів до правої або лівої сторони – за трьома основними признаками, спільними для всіх зубів: 1 – ознака кута коронки; 2 – ознака кривизни коронки; 3 – ознака кореня.

Ознака кута коронки: кут між оклюзійною і медіальною поверхнями більш гострий, по відношенню до кута між оклюзійною і дистальною поверхнями коронки.

Ознака кривизни коронки: при розгляді зуба збоку оклюзійної поверхні медіальна частина коронки на вестибулярній стороні більш випукла, ніж дистальна.

Ознака кореня: корінь зуба дещо відхиляється в дистальну сторону від перпендикуляра, проведеного до середини оклюзійного краю коронки.

ЛІТЕРАТУРА

1. Анатомия человека (под ред. В.И. Козлова). -1978.

2. Анатомия человека. Учебник для техникумов Під ред. А.А. Гладишевой. Іваницький М.Ф.

3. Захворювання зубів і порожнини рота Ю.І. Мастеров, Т.П.Скрипнікова, В.Г.Семенець

Перейти на сторінку номер: 1  2 Версія для друкуВерсія для друку   Завантажити рефератЗавантажити реферат