На сайті 11893 реферати!

Усе доступно безкоштовно, тому ми не платимо винагороди за додавання.
Авторські права на реферати належать їх авторам.

Військова ветеринарна медицина

Реферати > Медицина > Військова ветеринарна медицина

4.ОСНОВНІ ДЖЕРЕЛА ПО ІСТОРІЇ ВІЙСЬКОВОЇ МЕДИЦИНИ І ФАРМАЦІЇ В РОСІЙСЬКІЙ АРМІЇ.

Вище вже згадувалися деякі джерела, на підставі знайомства з якими можна розглядати основні етапи становлення і розвитку військової медицини і фармації в російській армії. До їх числа відносяться роботи військових медиків російської армії, присвячені наступним напрямам військово-медичній діяльності:• вивченню різних аспектів діяльності Червоного Хреста в тилу армії, що діє

• викладу російських законоположень по військово-санітарній частині

• викладу основ тактики санітарних військ

• принципам споруди польових перев'язувальних пунктів, здійснюваним в різні військові кампанії російської армії

• опису облаштування медичної і госпітальної частини російських армій, у тому числі в умовах пограничної служби

• медико-топографическому опису військових округів Росії

• порівняльному аналізу польового і санітарного персоналу армій Європи

• опису заводу військово-лікарських заготовлянь

• опису медичних каталогів армій Європи

• викладу завдань антропології і медичної статистики при вирішенні питань про типа новобранця, придатного для армії

• матеріали військово-медичної статистики, - у тому числі в частині нездатності до служби і смертності нижніх чинів

Детальна бібліографія представлена в додатку 3 справжні реферати. Відзначимо, проте, що Державна наукова медична бібліотека (м. Москва) розташовує в своїх фондах лише малою частиною цих книг, що представляють в даний час коштовне джерело наших знань про характер розвитку військово-медичного знання, принципи управління військово-медичної організації в російській армії. Немає в цій бібліотеці і книг, в яких викладаються принципи військово-медичних роботи з призовниками ( див. бібліографію № 15 і № 25). Видно, їх можна знайти лише у фондах бібліотеки Військово-медичної Академії в Санкт-Петербурзі.

5.ЕТАПИ СТАНОВЛЕННЯ ВІЙСЬКОВОЇ МЕДИЦИНИ

І ФАРМАЦІЇ В АРМІЇ .

Історія військової медицини і фармації російської армії нерозривно пов'язана з військовою історією Російської Імперії. За свідченням фахівців з військової історії вже до другої половини XVIII століття російська армія перетворилася на найбільш сильну і боєздатну армію Європи, а стержнем її розвитку стала національна школа військового мистецтва, в рамках якої були досягнуті великі успіхи в розвитку стратегії, тактики, військового виховання. Національна школа військового мистецтва не просто максимально враховувала особові і соціально-психологічні якості російського воїна, але ставила їх основною задачею, спиралася на них в навчанні і в бою, а підтримка здоров'я була ключовою вимогою при навчанні і вихованні російських солдатів і офіцерів. “ Солдатові належить бути здоровому, хороброму, твердому і правдивому” - перша заповідь і основне положення “ Науки перемагати” А.В.Суворова.

Еволюція розвитку військової медицини і фармації була тому найважливішим моментом в становленні і організації військової системи Російської Імперії.Вже на початку ХVIII століття (1707) слідують укази уряди, що стосуються санітарних заходів, заходів попередження інфекційних захворювань, а також спеціальні укази, що стосуються цілющих властивостей джерел мінеральної води і правил користування ними .У Морському статуті (1720 р.) детально розписані всі організаційні і лікарські дії, що стосуються “ нагляду хворих і поранених” а також права і обов'язку докторів і лікарів, службовців у флоті, описані посадові обов'язки профоса (доглядача за чистотою на кораблі).

Обов'язковою главою Морського Статуту була “ Опис медикаментів і інструментів, що знаходилися в корабельній лікарській скрині” з детальним перерахуванням лікарських запасів, інструментів, щипців, ножиць, шприців, паперу.

У 1722 році приймається “ Регламент про управління адміралтейства і верфі”, в який входивши обов'язку госпітальних медичних працівників.

Укази Петра і цілий ряд Сенатських указів стосувалися збереження життя і здоров'я інвалідів, психічнохворих і “ негожих” немовлят. Згідно цим указам для інвалідів в Москві відкрився госпіталь (1707 р.), а в монастирі вирушали для вмісту, відходу і спостереження психічнохворі. Крім того укази наказували в Москві і інших містах при церквах і огорожах (тобто монастирях) створювати “ госпитали для збереження негожих немовлят, яких дружини і діви народжують беззаконно і сорому ради отметывают в різні місця, від чого оні немовлята безгодно помирають”.

Бойові дії Азовських походів супроводжували судна медичного призначення, і для надання медичній допомозі хворим і пораненим відряджалися з Москви і слідували доктор, лікар, лікарські учні, аптекар . Таким чином, політичний, соціальний і військовий розвиток російської держави в епоху Петра I і Катерини II було направлено на формування географічного простору Російської Імперії. Досягнення цих цілей вимагало не лише значних матеріальних і фінансових витрат, але розвитку зусиль, направлених на вміст і належний розвиток нових територій, приєднаних до Російської Імперії, а також підтримки фізичної і етичної гідності їх населення.Подальший розвиток військово-медичної діяльності і фармації був направлений у тому числі і на ці цілі, і по закінченню кожної військової кампанії військові медики прагнули зберегти і описати лікарський і санітарний досвід військової кампанії. Так, спеціально збираються поради людям військовим до збереження здоров'я на Кавказькій лінії (1808 р.), створюються детальні медико-топографические описи різних регіонів і військових округів, - м. Кронштадта, Київського військового округу, Московського військового округу, Далекого Сходу (Тюренчи - Вафангу - Лаоян), Харківського військового округу.

Таким чином, на цьому етапі розвитку військової медицини командування російської армії усвідомлює необхідність і важливість збирання даних про фізичний і санітарно-топографічний стан Російської Імперії, тобто описи причин і властивостей хвороб в її різних регіонах. Це, у свою чергу, сприяло розвитку медичної топографії і статистики і точнішому визначенню потреб в спеціальних медикаментах, придатних для географічних, кліматичних і санітарних умов різних дислокацій російської армії.У цьому періоді, тобто впродовж Х1Х століття, військова медицина і фармація в значній мірі міняє і розширює організаційні принципи свого розвитку, усвідомлює виникнення нових проблем у зв'язку із створенням нового вигляду зброї і різкою зміною характеру поранень і поразок. Найважливішим етапом в розвитку військової медицини стає опис принципів санітарної тактики. Так, спеціально і практично відразу приймаються заходи проти хвороб, що лютували після закінчення Кримської війни.Значущість санітарної тактики як одній з нових військово-медичних дисциплін стала особливо ясна після поразки Росії в російсько-японській війні і облоги Порт-Артура. Основна увага приділяється проблемам організації перев'язувальних пунктів і вибору місць їх розташування на бойовій лінії, розвиваються уявлення про способи транспортування, які вживаються в тій або і ний місцевості, приділяється увага проблемам формування госпіталів спеціально для заразливих хвороб і так даліНа початок ХХ століття російська армія мала, мабуть, найбільш розроблену систему санітарної тактики серед всіх армій Європи.Поразки Росії в Кримській і Японській війнах змусили командування російською армією і військово-медичне керівництво зробити термінове дослідження проблеми призову в армію і медичних і антропологічних визначень придатності військової служби. Питання про призовників ставилося не просто в площині їх придатності до стройової підготовки (за принципом “ придатний - не придатний). Головним в медичному відношенні було виявлення типа новобранця, придатного для армії, а також подальше визначення, узгодження і участь в реалізації спеціальних заходів по профілактиці здоров'я, вихованню і культивуванню здорового способу життя в середовищі молоді відповідно до вимог військової служби.

Перейти на сторінку номер: 1  2  3  4  5 Версія для друкуВерсія для друку   Завантажити рефератЗавантажити реферат