На сайті 11892 реферати!

Усе доступно безкоштовно, тому ми не платимо винагороди за додавання.
Авторські права на реферати належать їх авторам.

Обличчя, міміка, характер (доповідь)

Реферати > Психологія > Обличчя, міміка, характер (доповідь)

ЗМІСТ

ВСТУП 2

ФІЗІОГНОМІКА 3

ОЧІ 5

ПОВІКИ. 6

БРОВИ 7

ВИСНОВОК 8

ЛІТЕРАТУРА 9

ВСТУП

Одним із засобів спілкування є невербальна (несловесна) комунікація. Це різні рухи тіла – засоби зовнішньої несловесної передачі емоційних станів людини (наприклад, почервоніння, збліднення, зміна ритму дихання та ін.), які слугують засобами обміну інформації між людьми. І власне невербальну комунікацію можна назвати най більш чесною, оскільки відповідь на сприйняту інформацію – мимохідь відображається мімікою. Звичайно спроби приховати справжнє ставлення до сприйнятої інформації за “натягнутою” усмішкою є можливими, але організм встигає першим “висловити свою думку” відображаючи, хоча й на частку секунди, справжній вираз. З усіх реакцій міміки найважче приховати реакцію очей ( частота кліпання, рух зіниць, тощо), власне тому професійних гравців у покер, за столом, найчастіше можна бачити у затемнених окулярах.

Звернувшись до народної мудрості ми можемо відзначити особливе ставлення до очей ще за Русі “… ясні очі князя…”, “очі – дзеркало душі”, “по очах бачу”, тощо. Навіть з власного досвіду, кожен із нас може згадати приклад, коли звучала фраза “ мені не подобаються його очі…”, можливо це інтуїтивна оцінка не вербально висловленої інформації реакцією очей співрозмовника.

Психологами встановлено, що у процесі взаємодії менеджера до 80 % комунікацій здійснюється за рахунок невербальних засобів Встановлення менеджером ділового контакту залежить часто не стільки від того, що він говорить, скільки від того, як він тримається. Тому велике значення мають сигнали, які посилає наше тіло, і їх треба знати.

ФІЗІОГНОМІКА

Обличчя людини – як відкрита книга. Так стверджує фізіогноміка – система знань, яка дозволяє визначити тип, особистості людини і її душевні якості (як природжені, так і набуті) виходячи із аналізу характерних особливостей обличчя і виразів. Фізіогноміка – це експресія обличчя і фігури людини взята без відношення до виразних рухів і обумовлена самою будовою обличчя, черепа, тулуба, кінцівок. Входить в структуру невербальних комунікацій. З віком людина змінюється, але найголовніші риси залишаються незмінними, а часом навіть ще більше проявляються.

Фізіогноміка - наука про .Одною з найстародавніших фізіогномік у світі – є китайська. Китайські фізігномісти говорять, що по обличчю людини можна прочитати навіть її долю. Стародавнє мистецтво фізіогноміки все більше знаходить собі застосування в сучасному світі. Воно допомагає краще зрозуміти людину. Одне тільки, перше знайомство, може багато що розповісти і, можливо, застерегти від помилок. Відразу скажемо, що жіночу стать прочитати складніше, оскільки косметика багато що приховує. Але й тут важко "змінити" форму обличчя, очей .

Фізіономісти виділяють п'ять найважливіших рис обличчя:

* брови;

* очі;

* ніс;

* рот;

* вуха.

"Очі – дзеркало душі" – свідчить мудра стара істина. Виявляється і по напрямку погляду можна скласти досить точне уявлення про вашого співбесідника. Отже, про погляд.

Якщо ваша мета – зав'язати ділові відносини або побудувати відношення з представником протилежної статі, який вас цікавить, зверніть увагу на погляд вашого співбесідника, точніше – на його напрям. Залежно від того, куди дивиться людина під час розмови, ви легко визначите ступінь його щирості або зацікавленості розмовою, а іноді і прочитаєте таємні думки співбесідника

Якщо ваш співбесідник дивиться вам прямо в очі, швидше за все він вкрай зацікавлений обговорюваною темою або вами особисто. Твердий фіксований погляд трактують як однозначну спрямованість до мети ("дивиться фактам в очі"), упевненість у собі та своїх діях, високу самосвідомість, усвідомлення своїх сил та можливостей. Поперемінний контакт очі в очі, який підтримують співрозмовники, означає підтвердження уваги, взаємну повагу до співрозмовника, довіру до нього, появу відкритості та вільного виразу всіх суперечливих позицій.

Проте слід зазначити – дуже тривалий зоровий контакт свідчить про те, що ваш співбесідник чимось наляканий або не довіряє вам. У такому разі, прикований до вас погляд не що інше, як спроба вас контролювати. Якщо чоловік не відводить від жінки погляду, це явна ознака того що вона привертає його не просто як співбесідник, а, в першу чергу, як жінка, яка для нього стала об'єктом сексуального інтересу. Такий погляд – підсвідома спроба загіпнотизувати жінку, зробити її доступнішою і податливішою.

Якщо співбесідник на мить зустрічається з вами поглядом і тут же переводить його на неістотні об'єкти, це може означати, що він чимось стурбований або просто хоче закінчити розмову, яка йому наскучила. Фіксований (надто твердий) прямий і одночасно звужений погляд найчастіше супроводжує таємні наміри (зокрема і злочинні), агресивність, жорстокість, безцеремонність. .Якщо погляд прямує вгору, це означає, що ви викликаєте стійке роздратування, а можливо і презирство. Краще, на що ви можете розраховувати – це поблажливість або стриманий сарказм. Змінити настільки стійкий негатив вам буде вкрай важко.

Погляд, скерований у верхній правий кут свідчить про те, що співбесідник намагається провести якісь асоціації. Так, наприклад, згадуючи фрагмент знайомої музичної мелодії, людина, з якою ви розмовляєте, неодмінно скосить погляд управо. Якщо ж він намагається уявити те, про що не чув до цього, погляд неодмінно попрямує вліво. Погляд управо і вниз означає, що людина веде активний внутрішній діалог або роздумує про те, як продовжити розмову. Погляд, направлений вліво і вниз припускає спогади, пов'язані з обговорюваною вами темою.

Якщо ваш партнер по розмові опустив очі, це явна ознака дискомфорту або збентеження. У розмові з жінкою, чоловік, який опускає очі, виявляє тим самим свою боязкість і скруту. Це не означає, що жінка йому не цікава і викликає тільки бажання швидше припинити розмову, а можливо і будь-які відносини. Навпаки, відчуття співбесідника у цей момент свідчать про його боязнь бути знехтуваним протилежною половиною.

Безумовно, свій відбиток на реакцію співбесідника під час розмови, накладає і культура, до якої він належить. Так у представників азіатських національностей взагалі не прийнято "прошивати" співбесідника прямим поглядом. Тому не дивуйтеся, якщо вподобаний вам японець буде дуже часто опускати погляд – в цьому випадку це не завжди прояв боязкості.

Якщо ваш співбесідник лівша, все вищесказане до нього відноситься з точністю до навпаки. Ви хочете зрозуміти, чи бреше вам людина, з якою ви розмовляєте. Спробуйте поставити йому таке питання, на яке він вимушений буде дати правдиву відповідь. Наприклад: якого кольору його машина? Якщо він підніме очі і подивиться управо (лівша, відповідно – вліво), означає у вас є шанс говорити з цією людиною щиро.

Перейти на сторінку номер: 1  2 Версія для друкуВерсія для друку   Завантажити рефератЗавантажити реферат