На сайті 11893 реферати!

Усе доступно безкоштовно, тому ми не платимо винагороди за додавання.
Авторські права на реферати належать їх авторам.

Історія в булаві і булава в історії

Реферати > Історія України > Історія в булаві і булава в історії

Деякі написи і зображення, які я не зміг і не можу пояснити, наштовхують на думку, що ця булава набагато древніша і те що я описав, лише невеликий епізод в її багатій і загадковій історії. Загадкові зображення додаються .

Можливо, я в чомусь кардинально помиляюсь, але від цього ця річ, чим би вона не була, не стає менш цікавою.

Був би дуже вдячний тому, хто б цим зацікавився і допоміг розгадати всі загадки цієї булави.

На жаль, ця булава безслідно зникла, і хто б не став її власником в

даний час, я до нього не можу мати ніяких претензій.

В лютому 2002 року я припинив вивчати цю річ і думав, що більше ніколи

не повернуся до неї .

З повагою.

П. Більченко

ІСТОРІЯ В БУЛАВІ І БУЛАВА В ІСТОРІЇ

***********************************

15.07. 2010 - 600-і роковини Грюнвальдської битви

Існує багато легенд, переказів та історичних джерел в яких говориться про те, що король Польщі Владислав IV вручав Богдану Хмельницькому булаву, якісь особливі королівські знаки, королівські листи i т.п.

Мало хто вірив у можливість таких подій. Багато істориків вважало, і вважає тепер, що це тільки легенди, тому що НЕМАЄ БУЛАВИ, яку вручив канцлер Осолінський від імені короля Польщі Владислава IV Богдану Хмельницькому. Але, на мою думку, це не тільки легенди. Такі події мали місце в історії, тому що

Є ТАКА БУЛАВА!!!

*******************

В результаті проведеної мною науково-дослідницької роботи, встановлено, що річ зображена на обкладинці – це булава, виготовлена (чи відреставрована з раніше виготовленої булави) в 1430 році за наказом Короля Польщі ВЛАДИСЛАВА II (ЯГАЙЛА, ЯГЕЛЛА) в честь 20-рiччя ГРЮНВАЛЬДСЬКОЇ перемоги та його власного 80-рiччя (1350-1430 роки). (В 1430 році також помер Великий Князь Литви, Вiтовт( Vitautas) – двоюрідний брат Ягелла i визначний воєначальник в Грюнвальдськiй битві). Дана булава виготовлена (чи відреставрована з деякими доробками із існуючої раніше ) за зразком символу влади князів Литви з метою повернення Ягайлу титулу Великого Князя Литви. Ця булава, булава родоначальника польської королівської династії ЯГЕЛОНIВ – ВЛАДИСЛАВА II, була вручена в серпні 1647 року з дотриманням найбільшої секретності королем Польщі ВЛАДИСЛАВОМ IV, через свого канцлера ОСОЛІНСЬКОГО, майбутньому Гетьману України – БОГДАНУ ХМЕЛЬНИЦЬКОМУ.

АРГУМЕНТАЦIЯ

******************

Час зробив свою справу. Написи і зображення на булаві втратили чіткість і частково затерлись, але фотографії і комп’ютерне сканування дало змогу з достатньою чіткістю їх підняти. Після кропіткої праці вдалося розшифрувати написи і ідентифікувати зображення. На додатках приводяться фотографії та результати комп’ютерного сканування різних частин булави.

На всіх чотирьох гранях оголівка булави в різних формах напису зустрічається число 1430 i буква W (дубль ве), тому логічно вважати, що це рік виготовлення (чи реставрації) цієї булави та вензель власника. Специфічно стилізовані зображення числа 1430 і букви W чітко видно на додатках 1.

Додаток 1

Форма булави, зображення на ній, про які піде мова пізніше, наштовхують на думку, про те що булава литовського походження. Співставивши ці дані можливо стверджувати, що булава належала Великому Князю Литви, королю Польщі, ВЛАДИСЛАВУ II ЯГАЙЛУ ( WLADУSLAW II (1392-1434p.) (p.н. 1350), і дата її виготовлення, чи реставрації з деякими доробками із раніше виготовленої, – 1430 рік.

ВЛАДИСЛАВ II помер 1 червня 1434 року. Це був один із найбільш уславлених королів Польщі. Він литовець, син Великого Князя Ольгеpда, внук славного Великого Князя Гедемiна. Найбільша перемога війська під його командуванням – це перемога над рицарями Тевтонського ордену під ГРЮНВАЛЬДОМ, в битві, що відбулася 15 липня 1410 року. Тому основні зображення на булаві присвячені цій знаменній події в історії Речі Посполитої. В 1430 році Ягайлу виповнилось 80 років i це був 20-й рік від дня битви при Грюнвальді. В 1430 році також помер Великий Князь Литви, Вітовт. В 1392 під тиском обставин Ягайло змушений був відмовитись від титулу Великого Князя Литви на користь Вітовта. Ось трапляється нагода повернути втрачений титул. Честолюбивий Ягайло, ясна річ, пробує її використати. Пізніше цей титул все-таки перейшов не до нащадків Вітовта, а до молодшого сина Ягайла, Казиміра IV Ягеллончика, який був Великим Князем Литви з 1440 по 1492 рік та королем Польщі з 1447 по 1492 рік. З 1430 по 1440 роки Великого Князя Литва взагалі не мала. Фактично цей титул до 1434 року, належав Ягайлу. Для того, щоб повернути Ягеллонам втрачений титул і повинна була послужити ця булава. І вона, можливо, і послужила .

На одній із граней оголівка зображена план розташування військ союзників під командуванням ВЛАДИСЛАВА II, а на руків’ї у вигляді крапок план розташування військ ордена під командуванням Великого магістра ордена, Гросмейстера УЛЬРIХА ФОН ЮНГIНГЕНА. План розташування військ Ягайла та хрестоносців на булаві відповідає опису Грюнвальдської битви в Великій радянський енциклопедії. Кожна крапка на руків'ї відповідає прапору хрестоносців. (Дивіться додаток 2). Хоча і є деякі невеликі розбіжності в цих планах, але набагато більші розбіжності в описах цієї битви в різних історичних джерелах. Форма та глибина цих виямок характерні для оздоблення коштовними каменями.

Додаток 2.

На гранях оголівка зображений ВЛАДИСЛАВ ІІ і Великий князь Литви ВІТОВТ . (Додатки 3).

Додаток 3.

На руків’ї видно напис W IV (можна допустити, що це абревіатура слів WLADУSLAV IV), та зображення якоїсь людини в одязі короля, (можна допустити, що це зображення короля Польщі ВЛАДИСЛАВА IV). Далі в цьому написі видно слово ХМЕЛН, зображення якоїсь людини в козацькому одязі (можна вважати, що це зображення БОГДАНА ХМЕЛЬНИЦЬКОГО), слово ГЕТМАН i нерозбірливі знаки. Після тривалої роботи по розшифровці цих знаків вдалося встановити що це монограма – IV WLADYSLAV. (Додатки 4).

Додаток 4.

На елементі кріплення гака є заглиблення діаметром близько 5 міліметрів Воно має по зовнішніх контурах форму ведмедя з розкритою пащею. В цьому заглибленні виявлені філігранної, надзвичайно тонкої роботи, гідні подиву зображення. Час зробив свою справу і зображення втратили чіткість, але при фотографічних дослідженнях та комп’ютерному скануванні вдалося одержати і ідентифікувати ці зображення. Зображення і результати сканування дивіться на додатках 5. На цих додатках видно зображення Ягайла в одязі великого князя Литви. Над його головою ведмежа голова і йог одяг виготовлений також з ведмежої шкіри. Тут же чітко видно зображення якоїсь жінки, що дуже нагадує першу дружину Ягайла, дочку угорського короля Людвіка Великого, польську королеву, Ядвігу.

Перейти на сторінку номер: 1  2  3  4  5  6  7 Версія для друкуВерсія для друку   Завантажити рефератЗавантажити реферат