На сайті 11893 реферати!

Усе доступно безкоштовно, тому ми не платимо винагороди за додавання.
Авторські права на реферати належать їх авторам.

Сіонізм


(Law),5713-1952 (24 November),- “Laws of the State of Israel, 5713-

1952/53, t. V11, Jerusalem, 1953 117. Who’s Who in Israel, 1973-74, Tel-Aviv, 1974.

Додаток № 1.

Шановний лорд Ротшильд!

З почуттям глибокого задоволення я передаю Вам від імені уряду Його Величності таку декларацію про доброзичливому відношенні Великобританії до сіоністським прагненням євреїв, яка представлена військовому кабінету міністрів та схвалена им:

«Уряд Його Величності належить прихильне відновленню національного вогнища для єврейського народу у Палестині та докладе всіх зусиль до полегшенню досягнення цього. Зрозуміло, що ні має бути розпочато нічого, що може зашкодити інтересам, як цивільним, і релігійним, неєврейських громад в Палестині чи прав і політичному статусу євреїв як і – чи інший стране».

Я вдячний Вам, коли доведете зміст цієї декларації до відомості Сіоністської организации.

Ваш Артур Бальфур

Додаток № 2

У 1919 року у Петрограді відбулася конференція нового руху. Вона постановила:

1. «Хе-халуц» – безпартійна організація трудящих, які рішення зробити алию і будувати в Ерец-Ісраель свій дім самотужки без використання найманої праці. «Хе-халуц» займається організацією і підготовкою алии.

2. Мета «Хе-халуца» – створення Ерец-Ісраель нового суспільства на відповідність до политико - національними та суспільно - економічними інтересами трудящихся.

3. Секретаріат «Хе-халуца» реєструє всіх халуцим, здатних нести охорону єврейські поселення в Ерец-Ісраель .

4. Конференція вважає, що створювати поселення на Ерец-Ісраель можна тільки на засадах колективного володіння землей.

5. Конференція визнає верховний авторитет сіоністських конгресів і вважає, що «Хе-халуц» повинен слідувати їх решениям.

6. «Хе-халуц» визнає іврит національною мовою єврейського народу в

Ерец-Ісраель .

Додаток № 3

Склад Третьої алії країнами результату (в процентах)

1- Європа 2- Іран, Ємен, Бухара 3- Балкани, країни середземномор'я 4- Інші страни

Склад третьої алії за професіями ( у відсотках загальної кількості олим)

1- Вантажники 2- Чиновники 3- Некваліфіковані робочі 4- Торговці 5- Будівельні робочі 6- Представники вільних професій 7- Сільськогосподарські робітники і вивчаючи с/г професії 8- Промислові робітники і ремесленники.

Додаток № 4

Програма Билтморской конференции.

Новий світової порядок, який затвердився після перемоги, порядок, який передбачає світ, справедливість, рівність всім народів, не зможе восторжествувати, поки що не розв'язано проблему надання батьківщини бездомному єврейського народу. Аби вирішити цієї проблемми необходимо:

1. Відкрити ворота Ерец-Ісраель для єврейської иммиграции.

2. Передати Єврейському агентству право керівництва справами алії і відповідних повноважень, необхідних розвитку та заселення країни, включаючи придбання всіх незаселених і необрабативаемих земель.

3. Прийняти Ерец-Ісраель як єврейської держави до нового демократичне співдружність народов.

Додаток № 5

1. Дія англійського мандата на Ерец-Ісраель припиняється пізніше 1 травня 1948 року, і англійська армія має залишити цей район протягом трьох місяців і після цієї дати. Управління Ерец-

Ісраель тимчасово передається спеціальному комітету ООН.

2. З припиненням дій мандата, пізніше 1 жовтня 1948 року,

Палестина буде розділена на дві держави – арабське і еврейское

– у межах, певних за рекомендацією комісії ООН. Єрусалим буде в особливий район, під міжнародним контролем.

3. На робочої сесії ООН оберуть тимчасові державні поради обох держав, і міська влада перейде у ним пізніше 1 жовтня 1948 року.

4. Порти і під'їзні шляху до них, що у межах майбутнього єврейської держави, не бути пізніше 1 февраля

1948 року передані ишуву, щоб забезпечити вільну иммиграцию.

5. У перехідний пе-ріод управління Ерец-Ісраель здійснюватиметься спеціальним робочим комітетом ООН та поступово перейде у тимчасовим урядам обох государств.

Додаток № 6

ЗАПИСКА ЗАВІДУВАЧА БЛИЗЬКОСХІДНИМ ВІДДІЛОМ МЗС СССР

И.В.САМИЛОВСКОГО ЗАСТУПНИКУ МІНІСТРА ЗАКОРДОННИХ СПРАВ СРСР Я.А.МАЛИКУ

14марта1947г.

Цілком секретно

У цьому уявляю довідку по палестинському вопросу.

У зв'язку з зверненням Трюгве Лі до т.Громико щодо думки радянського уряду з питань створення спеціального комітету Організації Об'єднаних Націй до обговорення палестинської проблеми 6 березня ц.р. т.Громико було послано мови за підписом т.В.М.Молотова телеграма з зазначенням дати згоду Трюгве Лі створення згаданого комітету.

Наша позиція щодо палестинському питання о доповідну записку з ім'ям т.Вишинского А.Я. було сформульовано наступним образом:

1. Британський мандат на Палестину має бути скасований, тому що від є на заваді вирішення питання про Палестине.

2. Британські війська потрібно вивести з Палестини з метою створення там нормального положения.

3. Організація Об'єднаних Націй має напрацювати статус єдиної незалежної демократичної Палестини із забезпеченням рівних національних інтересів та демократичних прав народам, її населяющим.

И.САМИЛОВСКИЙ

АВП РФ, ф.018,оп.9, п.17, д.77, л.1.

Додаток № 6/1

Д І Р Є До Т І У И

ДЕЛЕГАЦІЇ СРСР НА НАДЗВИЧАЙНОЇ СЕСІЇ ГЕНЕРАЛЬНОЇ АСАМБЛЕЇ З ПИТАННЯ Про ПАЛЕСТИНЕ

Радянська делегація повинна у роботі спеціальному сесии Генеральної асамблеї керуватися следующим:

1. Домагатися обрання Комітет із перевірці повноважень одного представники радянських делегацій чи то з Польщі чи Чехословакии.

2. Кандидатури посаду голови Асамблеї не висувати. Питання підтримці висунутого кандидата вирішити делегації дома залежно від обстановки.

3. Домагатися обрання Генеральний Комітет, крім СРСР, його двох представників від країн Східної Європи, їх у залежність від обстановки: двох вице-председателей Асамблеї і самого голови Комітету чи двох голів комітетів і самого віце-голови Ассамблеи.

4. Обстоювати резолюцію Генеральної асамблеї від 29.Х1.1947г. про розділі Палестини, керуючись у своїй директивами, даними радянським делегаціям на Спеціальної і Другою сесіях Генеральної Ассамблеи1.

Вказати, що протягом періоду, що минув після прийняття зазначеної резолюції, Великобританія всіляко перешкоджала її здійсненню й у частковості, заперечила приїзду до Палестини Палестинської Комісії, яка як наслідок вони мали можливості розпочати дома підготовчу роботу з проведенню раздела.

Вказати також, що Рада безпеки, зі свого боку, не вичерпав які були у його розпорядженні щодо цієї резолюції в жизнь.

5. Піддати критиці американська пропозиція про опіки над Палестиною, зазначаючи таке: а) Нове пропозицію США у справі Палестини, спрямоване скасування рішення Генеральної асамблеї, прийнятого більшістю дві третини голосів, як не забезпечує мир в Палестині, але веде до загострення боротьби між євреями і арабами разом із тим створює загрозу світу й пожвавлення занепокоєння на Близькому Сході. У цьому Генаральная Асамблея, яка прийняла своє рішення у активному Участі США після детального обговорення питання про Палестині, ставлять у хибне становище як об'єкт політичних маневрів із боку правлячих кіл США, які намагаються нав'язати Генеральної асамблеї нове вирішення питання Палестині, не рахуючись із законними національними інтересами народів Палестини. б) Продовження США встановити опіки над Палестиною не відповідає нинішньому культурно-политическому рівню розвитку єврейського і арабського населення, через що зустрічає негативне ставлення до себе й відвертий спротив як з боку євреїв, і арабів. Встановлення опіки над Палестиною перестав бути кроком вперед від мандатної системи національного самовизначенню народів Палестини, а залишає Палестину вагітною напівколонії. в) Що ж до тієї частини американських пропозицій, де говориться про засадах організації роботи влади в Палестині, вона суперечить принципу самоврядування і проникнута недовірою до здібності місцевого населення самотужки організувати управління Палестиною на демократичних началах.

Перейти на сторінку номер: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
 16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30 
 31 
Версія для друкуВерсія для друку   Завантажити рефератЗавантажити реферат