На сайті 11893 реферати!

Усе доступно безкоштовно, тому ми не платимо винагороди за додавання.
Авторські права на реферати належать їх авторам.

Алкоголізм

Реферати > Різне > Алкоголізм

У багатьох учнів уже сформувався характер , звички, з’вилися друзі, в цьому віці все сприймається з особливою гостротою. Одні вже спробували курити і ,відчувши себе погано .кинули ; інші – ввійшли в смак і хоч розуміють ,що це погано , але кинути не стає волі .Деякі з учнів вже знайомі зі смаком алкоголю .У одних були проблеми , а у інших це “проба за компанію “для того, щоб не виглядати “білою вороною “. Дуже погано коли ці спроби залишаються не поміченими найближчими людьми – батьками .Вчителі також не завжди уважні до своїх учнів ,не надають значенню появі озлоблення в них , дратівливості, пригніченості або навпаки безпричинної веселості, швидкій зміні настрою.

Оскільки в цьому віці діти самостійно вибирають знайомих , тому батькам і вчителям необхідно знати де і з ким проводять діти вільний час .В той же час не потрібно надто дріб’язкового піклування , тому що це сприймається як образа .Тим не менше діти розмірковують про платонічну і фізичну любов .І через невирішеність всіх проблем вони вдаються до найрізноманітніших видів захисту, в тому числі і алкоголю .

Важлива особливість дітей в цьому віці –критичне відношення до старших в першу чергу до вчителів і батьків. Можливі навіть згризання незаслужені і різкі відповіді.

Ще одною особливістю старшого шкільного віку є проблема вибору майбутнього.”Ким стати ?”- це питання зі всією гостротою і складністю стоїть перед кожним учнем . Вони обговорюють це між собою , з батьками ,вчителями .Необхідність прийняття рішення – також джерело постійної нервової напруги ,яке потребує розрядки .В цих умовах потрібно перш за все терпіння вчителів і батьків ,побажання, яких щодо майбутньої професії часто не співпадають з бажаннями дітей .Звідси витікають непорозуміння і конфлікти .

В такій ситуації дуже важливо закріпити негативне відношення до шкідливих звичок , розширюючи і поглиблюючи знання про негативний вплив на організм і можливі наслідки .Ці дані доцільно пов’язати з професією і показати,

що наявність недоліків не тільки створює труднощі в набутті тої чи іншої професії ,а і просто несумісне з трудовою діяльністю і життєвим успіхом .

Методика проведення виховних заходів в цьому віці повинна враховувати високий інтелектуальний рівень учнів .Форми їхнього проведення досить різноманітні .Це: виховні години в школі , різноманітні конференції і лекції авторитетних лікарів і педагогів на антиалкогольні теми .

Досить велике значення відіграють суспільні організації О.С.Макаренко вважав ,що шкільне самоуправління може стати найефективнішим виховним методом ; адже воно завжди пов’язано з підвищенням особистої відповідальності ,захищаючи від інфантильності ,привчає до самостійного прийняття рішень, здатності відстояти свою особистість від шкідливих звичок .

Вчителі і батьки повинні пам’ятати : дорослим дівчатам і хлопцям властиве самолюбство, яке легко поранити , тому при проведенні виховних бесід або обговоренні поведінки потрібно бути обережним і тактовним .Це є умовою збереження контактів і довіри між дітьми і дорослими .

Слід також постійно нагадувати про дуже тісний зв’язок між алкоголізмом і злочином .Приводити в приклад дані судової статистики ,яка показує ,що кожний другий злочин був скоєний в стані сп’яніння .40% транспортних аварій також пов’язані з вживанням алкоголю .Неповнолітні скоюють злочини як правило під впливом стану сп’яніння .Дуже великий відсоток засуджених не знали про міри ,які будуть вжиті до них ,про розплату за спричинену шкоду , про горе ,завдане близьким людям .Дуже важливо ознайомити школярів з законодавством країни .Зокрема з тим фактом , що в нашій державі продаж

алкогольних виробів заборонений дітям до 18 років.

На уроках біології та хімії вчителям рекомендується проводити досліди, які б підтверджували шкідливий вплив алкоголю. Зразки цих дослідів подано в додатках (див. додаток 2). Вони є дуже важливими в тому плані, що дають можливість продемонструвати наочно все, що відбувається з живими організмами під дією алкоголю. Зокрема: вплив спирту на білки, розрушення кров’яних тілець під впливом алкоголю, вплив спирту на пепертравлення їжі, вплив алкоголю на діяльність рефлекторну діяльність організму та інші.

[1.84]

3.2 ПОРАДИ ВЧИТЕЛЮ В РОБОТІ З “ТЯЖКИМИ ДІТЬМИ”

Серед молодих людей пияцтво виникає частіше у осіб з так званими труднощами характеру. Одні з них звертають на себе увагу схильністю до конфліктів, інші — хворобливою сором'язливістю, вразливістю, душевною напруженістю з приводу своєї "малоцінності", "нікчемності", треті — в'ялістю, примітивністю духовних зацікавлень, ослабленою волею. Нерідко вони починають пом'якшувати труднощі характеру вином. Спочатку це ніби допомагає: зникає на деякий час злість, сором'язливість, виникає впевненість у собі. Тому сьогоднішня профілактика пияцтва і алкоголізму ґрунтується на двох взаємопов'язаних моментах. Перший — це виховання установки в людей на абсолютну тверезість і другий — виховання здатності людини досягати творчого натхнення в праці, захопленнях, в спілкуванні з людьми і природою, тобто відчувати і переживати ту насолоду життя, заради якої хочеться жити тверезо без винного й іншого дурману. Досвід показує, що саме другий момент є найважливішим в психопрофілактиці пияцтва, особливо у молодих людей із труднощами характеру.

Переважна більшість дітей із труднощами характеру — це акцентуйовані особи. Вони на відміну від основної маси ровесників виявляють не патологічні, але все ж суттєві труднощі характеру і поведінки, які виникають у звичайній життєвій обстановці. Вони більш вразливі в плані виникнення у них різних хворобливих розладів при травмуючих обставинах .

Виділяють дев'ять основних важких характерів:

1. Епілептоїди — напружено-авторитарні характери. Основні риси:

а) авторитарна, в'язка, сердита прямолінійність мислення і почуттів;

б) потужні, напружені захоплення і схильність до надцінних ідей;

в) впевнена постава, владний тон голосу, важкий погляд. Одні з них аморальні, підлесливі, фальшиві, інші - порядні і навіть беззахисні в своїй інертності, непіддатливо-чесній благородній прямоті.

Деякі відчувають свою неповноцінність і тоді зляться на себе й інших за це своє почуття, яке зневажають. Тілобудова частіше атлетична (велика м'язова маса, широкі плечі, вузький таз). До пияцтва їх настроює озлобнена напруженість незадоволеність, викликана тим, що важко реалізувати свою Авторитарність, бажання пом'якшити нанесені їм образи, забутися.

2. Циклоїди — сангвінічні характери. Основні риси:

а) м'якість, природність, чутливість, затишність, життєлюбство, тверезість, практичність у широкому смислі слова; І б) потужні, але природні захоплення;

в) перепади настрою від печалі до безтурботності, радість і сум розчиняються одне в одному,Тілобудова частіше пікнічна (вибірково підвищене відкладання жиру в області обличчя і живота) при м'якості, спритності, іноді безшумності рухів, мімічній виразності.Пиячать нерідко від радості життя або від горя чи сумного настрою.

Перейти на сторінку номер: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
 16 
Версія для друкуВерсія для друку   Завантажити рефератЗавантажити реферат