На сайті 11893 реферати!

Усе доступно безкоштовно, тому ми не платимо винагороди за додавання.
Авторські права на реферати належать їх авторам.

Алкоголізм

Реферати > Різне > Алкоголізм

Для стану алкогольних запоїв характерне наростання тривоги : з кожною дозою спиртного вона посилюється . В результаті поведінка алкоголіка стає повністю вимушеною. При цьому звичайні признаки сп’яніння – веселість , збудження, відсутня тривожність .Алкоголізм особливо яскраво виявляється при найбільш тяжкому і драматичному ускладненні зловживання алкоголем – білій гарячці. Поруч з запійним п’янством спостерігається і інша форма алкоголізму – постійне, але відносно помірне вживання. Яке також виражає фізичну залежність людини від нього . Уже не тільки зранку після вечірньої випивки людина, але і постійно людина без спиртного непрацездатна .

Сукупність викликаних алкоголем змін особистості розуміють як психо – соціальну деградацію (вона є емоційна, вольова , інтелектуальна). Емоційна деградація заключається не тільки в послабленні, а потім у повній зміні найбільш тонких і складних емоцій, а і в емоційній нестійкості. [7.28-41]

1.4 ШКІДЛИВИЙ ВПЛИВ АЛКОГОЛЮ НА ЗДОРОВ’Я ЛЮДИНИ

Алкоголізм –захворювання, що полягає у систематичному вживанні алкогольних напоїв. Характеризується патологічним потягом до спиртних напоїв поступовим занепадом психічної діяльності. Крім психічних змін, відбуваються й фізичні: хворі стають кволими, малоініціативними, у них зникає інтерес до життя, порушується нічний сон, виникають захворювання шлунково-кишкового тракту, настають розлади серцево-судинної системи, статева слабкість тощо. Алкоголізм здебільшого є наслідком побутового пияцтва, впливу ряду негативних факторів конкретного мікро соціального середовища в поєднанні з певними особливостями особи.[11.346]

Вплив алкоголю на органи травної системи

Спиртні напої діють на слизову оболонку травного тракту, наносячи “перший удар”.При цьому сильно подразнюються слизові клітини і чуттєві нервові кінчики, які рефлекторно викликають сильну слюно - і соковиділення, спрагу. Утворюючи при цьому соки якісно відрізняються від тих, котрі виділяються при вживанні їжі. Шлунковий сік виділяється з невеликою кількістю ферментів і високим вмістом соляної кислоти – то захисний, не продуктовий сік. Подразнює слизову оболонку шлунку він разом з спиртом стимулює почуття апетиту ( „ апетитний сік”) . Спирт обезводнює клітини, викликає запалення і ущільнення тканини, затрудняє всмоктування поживних речовин, вітамінів, особливо засвоєння тіаміну ( вітаміну В1) і його перетворення в кокарбоксілазу – фермент , який відіграє дуже важливу роль в клітковому диханні і обміні вуглеводів. Тому в алкоголіків порушується вуглеводний обмін. Білки, вітаміни, мікроелементи потрапляють в недостатній кількості. В організмі виникає білково-вітамінна недостатність. Крім того, спирт осаджує з розчинів найбільш легко засвоюваних білків, ущільнює їх, затрудняє перетравлення. Алкоголь негативно впливає на травні ферменти розкладаючі білки і жири, в наслідок чого засвоєння їжі різко знижується. Подальше вживання алкоголю приводить до гострого чи хронічного гастриту, який супроводжується різкою шлунковою біллю, почуттям печії, неприємним запахом із роту і головними болями. В алкоголіків зникає апетит, вони п’ють, не закусуючи, а це різко виснажує організм. Хворі цілком втрачають працездатність, стають інвалідами.

Алкоголь не тільки діє на стінки кишечника, він всмоктується в кров. Кров з вмістом алкоголю із травного тракту через зворотну вену поступає в печінку. Всі інші алкогольні порушення травного тракту піддаються лікуванню, якщо повністю відмовитись від спиртних напоїв і строго дотримуватись режиму харчування.

На харчову систему дітей і підлітків хронічні вживання алкоголю створює більш сильний і згубний вплив, ніж на дорослих, так як у дитячому віці слизова оболонка шлунково - кишкового тракту особливо ніжна, легко пошкоджувана і легко сприймаюча до отрути.

Алкоголь поступово руйнує секреторні і рухові функції травлення і процес всмоктування, в наслідок чого виникає вітамінно-білкова недостатність, що в свою чергу сповільнює ріст і розвиток організму. Спостерігається втрата маси, виснаження; зменшуються захисні властивості крові і тканини, в наслідок чого виникає отруєння алкоголем і продуктами його окислення, знижується загальна опірність організму.

Вплив алкоголю на кровообіг

Після всмоктування в кров і проходження через печінку алкоголь і шкідливі продукти його обміну попадає в загальний кровообіг і шкідливо впливає на кров, судини і серця. Алкоголь пошкоджує еритроцити і лейкоцити, знижує іммуннобіологічні властивості крові.

Наукові дослідження показують, що у алкоголіків дуже скоро і тяжко уражається серцево-судинна система. Алкоголь значно підвищує згущення крові. Це сприяє розчиненню формуванню тромба, внаслідок чого зупиняється кровопостачання відділу тканини і відбуває їх знищення( нікрос). Тканини можуть завмирати і в результаті алкогольного запалення внутрішніх стінок артерій, які збільшуються до повного закриття просвіту. Це спостерігається

при тяжкому судинному захворюванню – ендоартерііті . При цій слабості з’являються відчуття печії , тепла або холоду в ногах, повзання мурашок, не відчувається пальців на ногах .В подальшому біль збільшується, стає постійним, розвивається гангрена нижніх кінцівок. Споживання алкоголю приводить також до розширення вен і пошкодженню їхніх внутрішніх оболонок, в результаті чого утворюється тромбофлебіт-запалення вен з формуванням пристінкового тромбу, до утворення довгої язви, що не загоюється Кожна випита склянка збільшує артеріальний тиск, що сприяє розвитку багатьох судинних ускладнень, особливо, гіпертонічної хвороби. Серед людей, які зловживають спиртними напилками, вона зустрічається в 3-4 рази частіше, як серед інших.

Вплив алкоголю на органи нервової системи і психіку

Сильніше за все при алкогольній інтоксикації страдають вищі відділи кора великих півкуль головного мозку. У алкоголіків мозок зменшується в масі і об’ємі, його оболонки втрачають прозорість, а нервова тканина перероджується. Токсичні пошкодження головного мозку (алкогольна енцефалопатія) проявляється не тільки в гострих і хронічних алкогольних психозах, а і в алкогольній деградації особистості. Розлад пам’яті досягнути такої степені, що хворий практично стає повним інвалідом, який потребує постійної турботи. При вживанню алкоголю один з характерних розладів являється алкогольний поліневрит. Поліневритом називається величезне запалення периферичних нервів. Більше за все уражуються ноги. При навантаженні на м’язи коліна, а також при ходьбі значно збільшується. За деякий час слабкість в ногах збільшується до такої степені, що хворий взагалі перестає ходити. М’язи стають слабкими стопи звисають в низ. Нерідко алкоголіки середнього віку хворіють і так званим геморрагічним поліоенцефалітом. Це тяжке захворювання інколи розвивається поступово, інколи зразу гостро і характеризується порушенням розмови, розладом ходьби, підвищенням температури. А потім починаються провали пам’яті, галюцинації хворий впадає в без свідомий стан. Скоро з’являються великі пролежні на спині, сідницях, і хворий вмирає.

Перейти на сторінку номер: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
 16 
Версія для друкуВерсія для друку   Завантажити рефератЗавантажити реферат