На сайті 11893 реферати!

Усе доступно безкоштовно, тому ми не платимо винагороди за додавання.
Авторські права на реферати належать їх авторам.

Алкоголізм

Реферати > Різне > Алкоголізм

При систематичнім вживанні алкоголю глибокі структурні зміни проходять також в дихальних, видільних і інших системах організму. Вони обумовлені не тільки прямим впливом алкоголю, а також розладом нейрогуморальних регуляцій. Багато патологічних змін при хронічнім алкоголізмі з’являються наслідки ендокринних розладів. Алкоголь пригнічує гормональну діяльність гіпофіза, регулюючих обмін речовин і функцій статевих залоз. [8.16-23]

Нервові клітини досить чуттєві до дії спиртного .Стан погіршується також тим, що мозок становить лише 2% від маси тіла, затримує 30% випитого. Причина накопичування алкоголю в мозку – наявність в ньому великої кількості жироподібної речовини (ліпідів) і значного об’єму рідини, які розчиняють жир.

[12.31]

Вплив алкоголю на спадковість

Природа запрограмувала життя на абсолютно тверезе існування і відродження від цієї норми загрожує серйозними наслідками для суспільства і його майбутнього. Природа не включила алкоголь в обмінні процеси це означає, що вона не створила проти нього натуральних протиотрут .Наукою і життям доведено, що спиртне особливо небезпечне для жінок , які на відміну від чоловіків наділені специфічними біологічними особливостями, в тому числі і генетичного характеру. Відомо, що чоловічі статеві клітини (сперматозоїди) проходять свій повний цикл розвитку в середньому за два місяці після чого на зміну їм приходять нове покоління. У жінок яйцеклітини проходять аналогічний цикл розвитку протягом 12-55 років. Тобто закладені (ще в період внутрішнього розвитку дівчинки) овоцити можуть достигнути і дати життя нащадкам в будь-який рік з цього довгого періоду. Тому яйцеклітини, які відзначаються своєю здатністю довго жити, можуть стати своєрідним банком для різних шкідливих речовин, в тому числі і алкогольного походження. Такі клітини можуть дати майбутньому життю паталогічну інформацію .Тому жінці важливо вести тверезий спосіб життя, а чоловікові потрібно протягом 2-3 місяців до можливого зачаття важливо зберігати сухий закон для того щоб дитина могла вирости здоровою.

Алкоголь одна з найчастіших причин безплідних або бездітних шлюбів. За науковими даними, у жінок небайдужих до спиртного, первинне безпліддя зустрічається в 1.5 раз , а вторинне у 5 разів частіше як у непючих жінок. Безпліддя на основі зловживання алкоголем зустрічається в нашому житті все частіше. В медицині є свої аксіоми . Одна з них говорить, що дитина може народитися неповноцінним якщо один з його батьків незадовго до зачаття або ж в момент зачаття перебуває в нетверезому стані. 60% неповноцінних дітей - наслідок нетверезого способу життя батьків. Але це відноситься до діагностичних випадків. Але неповноцінність особливо психічна, може довгі роки протікати приховано. У дитячих психіатрів навіть є такий діагноз – вроджений дитячий невроз. Важливо, що ряд вроджених дефектів в тому числі і фізичного характеру, може з часом компенсуватися в нормальних умах. Якщо одна з запліднених клітин була ‘нетверезою” або незадовго до цього піддавалася впливу алкоголю. То зародок, який утворився при їхньому злитті може загинути в перші ж дні життя. Це спостерігається в 30% всіх запліднень У людей, які продовжують зловживати алкоголем всі функціональні і анатомічні порушення набувають хронічної форми, позбавляючи їх можливості стати батьками. У чоловіків, які вживають алкогольні напої до 20% сперматозоїдів мають анатомічні дефекти і приблизно так само втрачають рухомість . Змінюється анатомічна і фізіологічна функції у жінок .При цьому тканина яєчників поступово замінюється з’єднуючою тканиною, що спричиняє до утворення неповноцінних яйцеклітин. Порушення чоловічих і жіночих клітин часто призводить до наданню патологічної інформації зародку, плоду і майбутній дитині. Часто сперматозоїди і яйцеклітини взагалі втрачають здатність до злиття. Але якщо відбулося запліднення і зародок прикріпився до стінки матки, то це ще не означає, що він буде розвиватися нормально. Згідно статистичних даних у людей, які зловживають алкоголем (тобто вживають алкоголь частіше за один раз в два тижні) спостерігаються токсикози вагітності -26% , передчасні переривання вагітності -26%, викидні і прискорені роди -22%, мертвонародженість – від 9 до 25%, народження недоношених-34%, і фізично послаблених - 19%. І все ж таки більшість дітей незважаючи на ускладнення такого роду доживають до родів.

Якщо вагітна жінка нехай рідко, хоч і в маленьких дозах вживає найлегші алкогольні напої, то все одно в організмі плода, що розвивається обов’язково виникнуть паталогічні реакції у відповідь на дію алкоголю. В організмах і тканинах плоду поступово формується комплекс змін ,які називаються алкогольним синдромом плоду або алкогольною ембріопатією. Цей термін означає розвиток фізичної і психічної неповноцінності зародку. Багатьом доводилося зустрічатися з наслідками цієї хвороби “заяча губа “ схрещення пальців рук і ніг, зміни форми голови, грудей. А недоліки внутрішніх органів визначаються тільки спеціалістами медиками.

Вчені розрізняють такі основні шляхи негативного впливу алкоголізму на спадковість.

1.Тератгенний. Народження неповноцінної дитини в результаті вживання жінкою в день зачаття або в перші тижні і місяці вагітності алкогольних напилків. Алкоголь проникаючи через плаценту, може давати пряму токсичну дію на клітини ембріона і плоду, викликаючи різноманітні аномалії.

2. Мутагенний .Різні пошкодження хромосом, розтяжки і розриви, утворення кільцевих хромосомів статевих клітин в результаті хронічного зловживання спиртним.

3. Соматогенний .Пов’язаний з травмами і хронічними захворюваннями органів батьків - алкоголіків, що негативно відображається на зачатті і запліднені плоду.

4.Зародоки і діти, яких годують грудьми хворіють алкогольною наркоманією через кров і молоко матері [6.20]

IIПРОФІЛАКТИКА НЕГАТИВНИХ ЯВИЩ СЕРЕД УЧНІВ І СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ

1.1 ПЕДАГОГІЧНІ АСПЕКТИ ВЖИВАННЯ АЛКОГОЛЮ У ДІТЕЙ

Основа боротьби за здоровий спосіб життя – профілактика. Тільки систематична постійна профілактична виховна робота на всіх вікових рівнях дозволить виростити, захищене від недостатків.

Основні напрямки профілактики шкідливих звичок виховна робота в таких галузях : психологічна, санітарно – гігієнічна, педагогічна, медико – соціальна, охорона здоров’я, адміністративно – правова та економічна.

Психологічна: корекція неправильного виховання і ранніх аномалій розвитку особистості . Шляхи реалізації - індивідуальна психо – педагогічна робота з тяжкими підлітками.

Педагогічна: виховання в школі антиалкогольних і здорового способу життя. Шляхи реалізації – робота на уроках і позакласна виховна робота ,спрямована на ведення здорового способу життя. Санітарно-гігієнічна : підвищення санітарної грамотності і культури на всіх вікових рівнях , реалізація цієї галузі полягає в протиалкогольній пропаганді

серед школярів, родичів і оточуючих.

Медико – соціальна: робота з дітьми групи ризику, тобто з дітьми і підлітками, що вживають алкоголь. Досвід поколінь

Перейти на сторінку номер: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
 16 
Версія для друкуВерсія для друку   Завантажити рефератЗавантажити реферат