На сайті 11892 реферати!

Усе доступно безкоштовно, тому ми не платимо винагороди за додавання.
Авторські права на реферати належать їх авторам.

Засоби індивідуального захисту

Реферати > Військова справа, ДПЮ > Засоби індивідуального захисту

Таблиця

ПРОТИГАЗ ПДФ-2Ш

Сума обхватів голови,

MM

Розмір

Положення упорів

1035—1055

2-й

4-7-9

1060—1080

2-й

4-7-8

1085—1105

2-й

3-6-7

1110—1130

2-й

3-5-6

1135—1155

2-й

3-4-5

1160—1180

3-й

3-5-6

1185—1205

3-й

3-4-5

1210—1230

3-й

3-3-4

1235—1255

3-й

3-2-3

1280—1280

3-й

3-1-2

1285—1305

3-й

3-1-1

Примітка. Коли сума горизонтального і вертикального обхватів голови більша ніж 1305 мм, потрібно застосувати протигаз ЦП-7.

На зміну їм починають надходити доско­наліші протигази ПДФ-2Д (табл.) для дітей дошкільно­го і ПДФ-2ІН (табл. 26) — шкільного віку (мал. ). До комплекту цих протигазів увіходить: фільтрувально-по-глинальна коробка ЦП-7К, лицьова частина МД-4, короб­ка з плівками, що не запотівають, і сумка. ПДФ-2Д ком­плектується лицьовими частинами 1-го і 2-го, а ПДФ-2Ш — 2-го і 3-го розмірів. Маси комплектів: дошкільного — до 750 г, шкільного — до 850 г.

Фільтрувально-поглинальна коробка ЩІ-7К за конст­рукцією аналогічна коробці ЦП-5, але має менший опір вди­ху. Лицьова частина складається з корпусу (маска об'ємно­го типу з «незалежним» обтюратором, відформованим як одне ціле з нею) і з'єднувальної трубки. Корпус лицьової ча­стини має окулярний вузол, вузли клапанів вдиху і видиху, наголовник. З'єднувальна трубка закінчується накидною гайкою з ніпельним кільцем. Протигаз носять у сумці з дво­ма відділеннями — для фільтрувально-поглинальної короб­ки і лицьової частини. Усередині сумки — кишеня для ко­робки з плівками, що не запотівають. Протигази носять так, щоб плечова тасьма була на правому плечі, а сумка — на лівому боці, верхнім обрізом на рівні пояса.

Підбираються дитячі протигази у такий самий спосіб, як і протигаз ЦП-7.

Підбирати і збирати протигаз для дітей дошкільного і молодшого шкільного віку повинні тільки дорослі (та­кож одягати і знімати його). Діти середнього і старшого шкільного віку можуть це виконувати самостійно.

Підготовка протигаза до експлуатації: перевірити ком­плектність та цілість частин і вузлів, з'єднати лицьову ча­стину з фільтрувально-поглинальною коробкою (загвинти­ти накидну гайку з'єднувальної трубки до упору на горло­вину коробки), вставити плівки, що не запотівають.

Щоб перевірити, чи правильно складено і підібрано протигаз, потрібно: надіти протигаз, закрити долонею отвір у дні коробки і зробити плавний глибокий вдих. Якщо повітря не проходить під маску, то лицьова части­на підібрана правильно і протигаз складено правильно; якщо повітря при вдиху проходить, то необхідно знову перевірити правильність складання і повторно — герме­тичність. Якщо повітря знову проходить, то підтягнути на одну поділку скроневі і щічні лямки або замінити розмір лицьової частини на менший.

Камера захисна дитяча (КЗД) призначена для захи­сту дітей у віці до 1,5 року від ОР, РР, БЗ в інтервалі температур від +30° С до -30° С. Основним вузлом каме­ри є оболонка — мішок з прогумованої тканини. Оболон­ка монтується на розбірному металевому каркасі, який разом з піддоном утворює розкладне ліжко. В оболонку вмонтовані два дифузно-сорбуючі елементи, через які повітря ззовні, очищаючись, проникає усередину. Щоб можна було бачити дитину, в оболонці камери є два ві­конця, а для догляду за нею — рукавиці з прогумованої тканини. Камеру переносять за допомогою плечової тасьми. Безперервний час перебування в камері — до 6 год. Маса камери — до 4 кг.

Ізолюючі протигази ІП-46, ІП-4, ІП-5 (мал. 298) за­безпечують захист органів дихання, очей і шкіри від будь-яких СДОР, незалежно від властивостей і концен­трації. Вони дають змогу працювати навіть там, де зовсім немає кисню у повітрі. У протигазі ІП-46М або ІП-5 можна виконувати неважку роботу під водою на глибині до 7 м. Принцип роботи ізолюючих протигазів ґрунтується на виділенні кисню з хімічних речовин при поглинанні вуглекислого газу і вологи, які видихають­ся людиною.

Ізолюючий протигаз складається з лицьової частини, регенеративного патрона, дихального мішка і сумки. Оскільки цей протигаз забезпечує повну ізоляцію ор­ганів дихання від навколишнього середовища, то час пе­ребування в ньому залежить від запасу кисню в регене­ративному патроні і характеру виконуваної роботи: при важких фізичних навантаженнях — протягом 45 хв, при середніх — 70 хв, а при легких або в стані відносного спокою — 3 год.

Промислові протигази призначені для захисту робітни­ків і службовців від СДОР, що застосовуються у вироб­ництві. Промислові протигази комплектуються лицьовими частинами від цивільних протигазів, а залежно від складу шкідливих речовин їх коробки спеціалізовано за призна­ченням. Коробки різного призначення відрізняються кольо­ром і буквеними позначеннями (табл. 27).

МЕДИЧНІ ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ

Медичні засоби індивідуального захисту — це аптеч­ка індивідуальна (АІ-2), індивідуальний протихімічний пакет (ІПП-8) і пакет перев'язувальний індивідуальний.

Таблиця

ПРОМИСЛОВІ ПРОТИГАЗИ

Марка коробки

Колір коробки

СДОР, від яких захищає протигаз

А

Коричневий

Від фосфор- і хлорорганічних отрутохімі­катів, парів, органічних сполук (бензин, ацетон, бензол, сірководень, тетраетилсви-нець, толуол, спирт, ефір)

В

Жовтий

Від фосфор- і хлорорганічних отрутохімі­катів, кислих газів і парів (сірчастий газ, хлор, сірководень, синильна кислота, оки­си азоту, фосген, хлористий водень)

Г

Одна половина чор­на, друга — жовта

Від парів ртуті, ртутьорганічних отруто­хімікатів на основі етилмеркурхлориду

Е

Чорний

Від миш'яковистого і фтористого водню

КД

Сірий

Від аміаку, сірководню та їх сумішей

БКФ

Зелений

Від парів органічних речовин, миш'яко­вистого і фосфористого водню

М

Червоний

Від окису вуглецю у присутності невели­ких кількостей аміаку, миш'яковистого та фосфористого водню, парів органічних Сполук

СО

Сірий

Від окису вуглецю

Перейти на сторінку номер: 1  2  3  4 Версія для друкуВерсія для друку   Завантажити рефератЗавантажити реферат