На сайті 11893 реферати!

Усе доступно безкоштовно, тому ми не платимо винагороди за додавання.
Авторські права на реферати належать їх авторам.

Малокаліберна гвинтівка і автомат Калашникова

Реферати > Військова справа, ДПЮ > Малокаліберна гвинтівка і автомат Калашникова

Автомат складається з таких десяти основних частин ствол із ствольною коробкою, прицільним пристроєм і пістолетною рукояткою; кришка ствольної коробки; затворна рама з газовим поршнем; затвор; поворотний механізм; газова трубка зі ствольною накладкою; ударно-спусковий механізм; цівка; магазин; компенсатор (в АКМ) або дуловий гальмо-компенсатор (в AK-74). У комплект автомата входять: штик-ніж, приладдя, ремінь, шомпол і сумка для магазинів.

Автоматична дія автомата базується на використанні порохових газів, що відводяться від каналу ствола до газового поршня затворної рами.

ПРИЗНАЧЕННЯ, БУДОВА ЧАСТИН І МЕХАНІЗМІВ АВТОМАТА

Ствол служить для спрямування польоту кулі. Всередині ствол має канал з чотирма нарізами, які йдуть зліва вгору направо. Нарізи необхідні для надання кулі обертового руху. Проміжки між нарізами називаються полями. Відстань між двома протилежними полями (по діаметру) називається калібром каналу ствола; в автоматів він дорівнює 5,45 мм і 7,62 мм. У казенній частині канал гладенький і зроблений за формою гільзи; ця частина каналу містить патрон і називається патронником.

Ствольна коробка з’єднує частини і механізми автомата, забезпечує закривання каналу ствола затвором і запирання затвора. У ствольній коробці розташований ударно-спусковий механізм. Зверху коробка закривається кришкою.

Прицільний пристрій необхідний для наведення автомата при стрільбі по цілях на різні відстані. Мушка загвинчена в полозок, який кріпиться в основі мушки.

Кришка ствольної коробки потрібна для запобігання забрудненню частин і механізмів, розміщених у ствольній коробці. З правого боку вона має ступінчастий виріз для проходження відстріляних гільз назовні і для руху рукоятки затворної рами, а позаду —отвір для виступу напрямного стержня поворотного механізму. Кришка утримується на ствольній коробці за допомогою напівкруглого вирізу на колодці прицілу, поперечного паза ствольної коробки і виступу напрямного стержня поворотного механізму.

Приклад і пістолетна рукоятка забезпечують зручність дії автомата при стрільбі. Приклад має антабку для ременя, гніздо для пенала з приладдям і затильник з кришкою над гніздом. У гнізді приклада закріплено пружину для виштовхування пенала.

Затворна рама з газовим поршнем служить для приведення в дію затвора та ударно-спускового механізму.

Затвор служить для досилання патронау патронник, закривання каналу ствола, розбивання капсуля і викидання з патронника гільзи патрона.

Поворотний механізм необхідний для повернення затворної рами із затвором в попереднє положення.

Газова трубка із ствольною накладкою призначена для спрямування газового поршня і для захисту рук від опіків при стрільбі.

Ударно-спусковий механізм призначений для спуску курка з бойового зводу або із зводу авто-
спуску, нанесення удару по ударнику, забезпечення ведення автоматичного чи одиничного вогню, припинення стрільби, для запобігання пострілів при незапертому затворі і для постановки автомата на запобіжник.

Цівка служить для зручності дії з автоматом і захисту рук від опіків.

Магазин призначений для розміщення патронів і подачі їх у ствольну коробку.

Штик-ніж прикріплюється до автомата перед атакою і призначений для ураження противника в рукопашному бою, а також використовується як ніж, пилка (для розпилювання металу) і ножиці (для різання дроту).

Піхви складаються з підвіски з карабінчиками, пластмасового корпуса, упору, виступу осі.

РОЗБИРАННЯ І СКЛАДАННЯ АВТОМАТА

Розбирання автомата може бути повним і неповним. Повне розбирання автомата здійснюється для чищення його при значному забрудненні, після перебування його під дощем, у піску чм снігу, пря переході на інше мастило і для ремонту. У всіх інших випадках виконується неповне розбирання.

Розбирається і складається автомат на столі або на чистій підстилці. Частини і механізми складають у порядку розбирання. Поводитися з ними слід обережно, не класти одну частину на іншу, не прикладати зайвих зусиль, не робити різких ударів.

Неповне розбирання автомата виконується так:

1. Відокремити магазин . Утримуючи автомат за шийку приклада чи цівку, правою рукою охопити магазин, великим пальцем натиснути на засувку, подати нижню частину магазина вперед і відокремити його. Після цього перевірити, чи не залишився патрон у патроннику, для чого перевести перевідник донизу, відвести рукоятку затворної рами назад, оглянути патронник, відпустити рукоятку затворної рами і спустити курок з бойового зводу

2. Вийняти пенал з приладдям. Притиснути пальцем правої руки кришку гнізда прикладати так, щоб пенал під дією пружини вийшов з гнізда; розкрити пенал і вийняти з нього протирку, йоржик, викрутку, вибивач і шпильку. Якщо автомат із складаним прикладом, то пенал знаходиться в кишені сумки для магазинів.

3. Відокремити шомпол .Відтягнути кінець шомпола так, щоб його головка вийшла з-під упора на основі мушки, і витягти шомпол догори.

4. Відокремити дулове гальмо-компенсатор. Відокремити кришку ствольної коробки). Лівою рукою охопити шийку приклада, великим пальцем цієї ж руки натиснути на виступ на-прямного стержня поворотного механізму; правою рукою підняти вгору задню частину кришки ствольної коробки і відокремити кришку.

Відокремити поворотний механізм. Утримуючи автомат лівою рукою за шийку приклада, великим пальцем цієї ж руки натиснути на виступ напрямного стержня поворотного механізму довиходу його п’ятки з повздовжнього паза ствольної коробки, підняти задній кінець напрямного стержня і вийняти поворотний механізм з каналу затворної рами.

7. Відокремити затворну раму із затвором. Продовжуючи утримувати автомат лівою рукою,правою відвести раму назад до упора, підняти її разом із затвором і відокремити від ствольної коробки.

8. Відокремити затвор від затворної рами . Взяти затворну раму у ліву руку затвором догори, правою рукою відвести затвор назад, прокрутити його так, щоб головний ,виступ затвора вийшов з фігурного вирізу затворної рами, і висунути затвор уперед.

9. Відокремити газову трубку зі ста-левою накладкою

Утримуючи автомат лівою рукою, правою надіти пенал для приладдя прямокутним отвором на виступ замикача газової трубки, повернути замикач від себе до вертикального положення і зняти газову трубку газової камери,

Послідовність неповного розбирання автомата повторіть за скороченою схемою

Складання автомата здійснюється в зворотній послідовності. Шд час складання необхідно звіряти номери частин і механізмів автомата.

БУДОВА ПАТРОНА

Бойовий патрон складається з кулі, гільзи, порохового заряду і капсуля . Патрони зразка 1943 p. Випускаються із звичайними кулями і з кулями спеціального призначення: трасуючими і бронебійно-запалювальними. Головні частини спеціальних куль мають розпізнавальне пофарбування. Куля призначена: ;

звичайна — для ураження живої сили противника, розташованого відкрито і за укриттями, що пробиваються кулями; трасуюча — для ураження живої сили противника, а також коригування вогню і цілеуказания; бронебійно-запалювальиа — для запалювання горючих рідин і ураження живої сили противника, який знаходяться за легкими броньованими укриттями ва відстані до 300 м. Звичайна куля складається з оболонки, сталевого осердя, свинцевої сорочки; трасуюча і броно6ійно-запалювальва кулі мають складнішу будову .

Гільза служить для з’єднання усіх частин патрона, захисту порохового заряду від зовнішніх впливів і для усунення прориву порохових газів у бік затвора. Вона складається з корпуса, дульця і дна.

Пороховий заряд надає кулі поступального руху. Він складається з піроксилінового пороху.


ОГЛЯД АВТОМАТА

Огляд автомата проводиться для перевірки його справності і чистоти, якості змащення і підготовки до стрільби.

Огляд автомата здійснюється щодня: перед виходом на заняття; перед заступанням у наряд; у бойовій обстановці — періодично протягом дня і перед виконанням бойового завдання.

Під час щоденного огляду перевіряється: чи є всі частини автомата; чи немає на зовнішніх частинах іржі, бруду, вм’ятин, подряпин, забоїн, інших ушкоджень, що можуть призвести до порушення нормальної роботи механізмів автомата; чи немає на дерев’яних частинах тріщин, відколів і побитостей; чи надійно закріплено шомпол. Крім того, перевіряється: стан змащення частин автомата, які видно без розбирання;

наявність ременя, магазинів, сумки для них; наявність і справність штика-ножа.

Перед виходом на заняття, заступанням у наряд і при чищенні перевіряється те саме, що й при щоденному огляді, і крім того: справність прицілу і мушки;

канал ствола (щоб переконатися, що в нього ніщо не потрапило); робота частин і механізмів.

ПІДГОТОВКА АВТОМАТА І ПАТРОНІВ ДО СТРІЛЬБИ

Підготовка автомата до стрільби проводиться для забезпечення його безвідмовної роботи. Для підготовки автомата необхідно: провести чищення, оглянути автомат у розібраному вигляді і змастити його; оглянути автомат у зібраному вигляді; оглянути магазин; безпосередньо перед стрільбою протерти насухо канал ствола, нарізну частину і патронник. Якщо автомат тривалий час був на морозі, то перед його заряджанням необхідно кілька разів вручну енергійно відтягнути назад і просунути вперед затворну раму при від’єднаному магазині.

Підготовка бойових патронів проводиться перед стрільбою. При цьому перевіряється, чи немає в гільзах іржі і погнутостей, чи не хитається в дульці гільза, чи немає на капсулі зеленого нашарування і чи не виступає капсуль вище поверхні гільзи, чи немає серед бойових патронів навчальних. Якщо патрони забруднилися, вкрилися невеликим зеленим нальотом чи іржею, їх треба витерти чистою ганчіркою. Патрони на стрільбищі і в тирі потрібно зберігати в сухому місці, прикривши від сонячних променів.

ЗАТРИМКИ ПРИ СТРІЛЬБІ З АВТОМАТА І СПОСОБИ ЇХ УСУНЕННЯ

Простота будови автомата забезпечує високу надійність і безвідмовність його роботи. Однак внаслідок забруднення механізмів, спрацювання частин, недбалого поводження з автоматом, а також через несправність патронів можуть виникнути затримки при стрільбі.

Затримку, що виникла під час стрільби, треба усунути перед наступним заряджанням. Для цього необхідно швидко відвести затворну раму за рукоятку назад до упора, відпустити її і продовжувати стрільбу. Якщо затримка повторилася, слід з’ясувати її причину й усунути одним із способів, наведених у таблиці 3.


Таблиця 3

ЗАТРИМКИ ПРИ СТРІЛЬБІ З АВТОМАТА
ТА СПОСОБИ ЇХ УСУНЕННЯ

Характеристика
затримки

Причина
затримки

Спосіб усунення затримки

Неподача натрова.
Затвор у передньому
положенні, але по-
стрілу не було: у пат-
роннику векає пат-
рона

Забруднення або несправність магазина Несправність засувки магазина

Перезарядити автомат і
продовжувати стрільбу

Замінити магазин

Відправити автомат у
ремонтну майстерню

Утикання патрона.
Патров куле» ут-
кнувся у казенний
зріз ствола, рухомі
частини залишилися
у середньому поло-
женні

Гиутість загинів
бокових стінок
магазина

Утримуючи рукоятку зат-
ворної рами, видалити па-
трон, що уткнувся, і про-
довжувати стрільбу

При повторенні затримки
замінити магазин

Осічка. Затвор у ое-
рсдяьому положенні,
патроя у патронни-
ку, гачок спущеиий,
але пострілу ве було

Несправність
патрона •

Несправність
ударника або
ударно-спусково-
го механізму

Забруднення або
застигання мас-
тила

Перезарядити автомат і
продовжувати стрільбу

При повторенні затримки
оглянути і прочистити
ударник і ударно-спуско-
вий механізм; якщо вони
поламані або спрацьовані,
відправити у ремонтну
майстерню

Невкймавня гільзи.

Пдьза у патроннику,

Брудний патрон
або забруднення
патронника

Забруднення або
несправність ви-
кидача (послаб-
лення пружини)

Відвести рукоятку затвор-
ної рама назад 1, утримую-
чи її в задньому положен-
ні, відділити магазин і вий-
няти уткнутий патрон

Вийняти затвором або шом-
полом гільзу з патронника,
продовжувати стрільбу

При повторенні затримки
прочистити патронних і па-
трони

торговий патрон ут-
кнувся в неї кулею.
Рухомі частини зу-
пинилися у серед-
ньому положевяі

Характеристика
затримки

Причина
затримки

Спосіб усунення затримка

Оглянути і прочистити від
бруду викидач і продовжу-
вати стрільбу

В разі несправності вики-
дача автомат відправити у
ремонтну майстерню

Невикидання гільзи. Пльза не викинута зі ствольної коробки, а залишилася в вій попереду затвора або
дослана затвором на зад у патронник

Забруднення час-тин, що гнуться, газових шляхів або патронника

Забруднення або несправність викидача

Відвести рукоятку затвор-
ної рами назад, викинути
гільзу і продовжити стріль-
бу

При повторенні затримки
прочистити газові шляхи,
частини, що гнуться, і па-
тронник; частини, що
гнуться, змастити

При несправності викидача
автомат відправити у ре-
монтну майстерню

Перейти на сторінку номер: 1  2  3  4 Версія для друкуВерсія для друку   Завантажити рефератЗавантажити реферат