На сайті 11893 реферати!

Усе доступно безкоштовно, тому ми не платимо винагороди за додавання.
Авторські права на реферати належать їх авторам.

Сутність кредиту і його роль в світовій практиці

Реферати > Банківська справа > Сутність кредиту і його роль в світовій практиці

Недивно, що після двох спроб безуспішних спроб вбивства, МакФадден був отруєний, до того як він провести процедуру відставки.

Можливо збіг обставин, але схожа доля чекала президента США Джона Кенеді, після його звернення до народу Америки:

«Леді і Джентльмени, саме поняття секретність протиречить вільному і відкритому суспільству, ми по своїй природі і історично – народ протистоящий таємним організаціям, таємним орденам, і закритим зібранням. По всьому світу нам протистоїть монолітний, безжалісна змова, який таємними методами розширяє сферу свого впливу, ставлячи свою владу замість вибору і залякуючи замість свободи. І ця система, мобілізувавшии великі людські і матеріальні ресурси, побудувала міцну, високо ефективну машину, яка реалізує військові, дипломатичні, розвідувальні, економічні, наукові і політичні операції, їх підготовка тримається в таємниці від публіки, їх помилки скриваються, а не оголошуються, вона мовчазно наступає, не рахуюсь з витратами і слухами, не розголошуючи секретів. Тому в древніх Афінах існував закон, забороняючий громадянам уникати публічної полеміки. Я прошу вашої допомоги, в важній справі інформування і попередження народу Америки, впевнений що з вашою допомогою люди стануть такими, якими вони народжені Вільними і Незалежними» Незадовго після цього звернення Джон Кенеді був вбитий снайпером.

Повертаючись до Кризи 1929 , слід зазначити що на фоні, суспільного зубожіння ФРС, прийняло рішення відміні «золотий стандарт». З цією цілю вони вирішили зібрати золото що залишилося в державі. Так під приводом «боротьби з депресією» була об’явлена масова конфіскація золота. Під страхом десятирічного тюремного ув’язнення кожен Американець повинен був здати всі наявні зливки золота в казначейство. Так в кінці 1933 року золотий стандарт був відмінений. (на доларах до 1933 року писалось що вона забезпечення золотом, сьогодні ж на доларі написано “This note is legal tender for all debets, Public and private”. Засвідчуючи те що реально він не забезпечений нічим, а являться Леше законим засобом оплати. Ціність грошей визначається їх кількістю в обороті, тому влада управляти випуском грошей є влада регулювання їх цінності. Як сказав Мей Рамшельд Родшельд «Дайте мені владу контролювати випуск грошей в Державі і мені нема діла, до тих хто пише його закони» . Нажаль цей тип влади в історії світової залишив низку «темних сторінок», нажаль вузька тематика даної курсової роботи не дозоляє детально, а лише дуже стисло розглянути вплив капіталу на розвиток і хід І і ІІ світових війн, на війни в Афганістані, Іраку, на проведення революцій що призводили до зміни «невигідних» урядів зарубіжних країн.

Влада над фінансами, є не головним. Її суть в тому що вона дає владу над реальними активами, над політичними ситуаціями багатьох країн світу, над свідомістю великих груп людей через масові засоби інформації. Дає змогу змінювати культуру, впливаючи на свідомість і підсвідомість. Замінювати життєві цінності людей на нові, вигідні для них. Віднімаючи тим самим у людей найцінніше.

Розглянемо зв'язок війн з Банківським кредитуванням. Війна несе в собі величезну кількість матеріальних витрат, тому уряд країн що втягнені в військовий конфлікт потребують значних вкладень. І це є джерелом заробітку для Банків. Для прикладу в І світовій війні за підрахунками аналітиків Джон Рокфелер отримав прибуток в 200 мільйонів доларів, не рахуючи 30 мільярдів доларів, які Уряд США витратив на війну, більшість з яких були заняті у Федерального Резерву під відсотки, тим самим збільшивши дохід міжнародних банкірів. Слід звернути увагу що вартість тогочасного долара була набагато вищою ніж теперішнього…

ІІ Світова війна Крім офіційно відомих кредитів і траншів Америки військам «союзників» і СРСР. З часом стали відомі транші і кредити Нациській Германії. Так така організація як I.G. Farben виробляла 84% всіх вибухових ричовин для Германської армії і Циклон Б, яким знищувались мільйони в конслагерях, також одним з партнерів I.G. Farben, була Американська U.S Standart Oil компанія Д. Рокфелера, яка поставляла паливо в основоному для Гітлерівської Авіації. Ще однією організацією яку слід згадати була Union Banking Corp. – New York вона частково фінансувала прихід Адольфа Гітлера до влади і допомагала в війні. Згодом на Union Banking був накладений арест [Vesting Order Number 248]

За порушення закону, про ведення торгівлі з противником під час війни. Цікаво відзначити що Директором і президентом цієї корпорації був Престот Буш (дідусь Джорджа Буша, і батько Буша Старшого)

Метою моєї курсової роботи було не дублювання «академічної» точки зору про Банківський кредит і його суть, а також про порядок його залучення. Цієї інформації є дуже багато в книжках і інтернеті. Збираючи матеріал, я зіштовхнувся з таким, що ми не вивчаємо в університеті, але на мою думку що є досить важливим для розуміння людей. Тим більше для студентів Фінансового факультету.

Декілька років тому ЦБ Америки Федеральний Резерв випустив документ під назвою «Сучасна грошова механіка» («Modern Money Mechanics») Публікація яка роз'яснює практику створення грошей установами як використовувану Федеральним резервом для підтримки сітки глобальних приватних банків. На першій сторінці цього документа зазначена його задача: «Ціль цього буклету описати базові процеси створення грошей в банківській системі часткового резервування, далі йде описання самого процесу часткового резервування, що коротко можна зобразити наступним чином: Уряд США вирішує що йому потрібні гроші, воно звертається в Федеральний Резерв і дає запит на (наприклад 10 мільярдів $) ФРС відповідає: Добре ми купимо 10 мільярдів державних облігацій. Далі влада створює облігації, вказує їх ціну (10 мільярдів $) і відправляє в ФРС, в замін ФРС друкує банкноти ( 10 мільярдів $) . Потім Банкноти обмінюються на облігації , після обміну держава кладе ці 10мільярдів $ на банківський рахунок, а на цьому рахунку банкноти перетворюються в реальні, легальні гроші, прибавляючи 10 мільярдів $ запас США. Це узагальнюючий приклад так як в реальності ця угода відбувається в електронному вигляді. І фактично лише 3% доларів існують в фізичній валюті, інші 97% знаходяться в електронному вигляді. Тепер державні облігації фактично являються Борговим зобов’язанням і коли ФРС заказує облігації, на гроші які були створені «з повітря», Держава обіцяє повернути ці гроші ФРС. Іншими словами гроші були створені із Боргу.

Повернемося до нашого прикладу. І розглянемо що відбувається далі з 10 мільярдами $ які вже лежать на банківському рахунку. Основуючись на практиці часткового резервування цей вклад, стає частиною банківських резервів, як і всі інші вклади, і враховуючи вимоги по резерву, які вказані в «Сучасній грошовій механіці» : «Банк повинен зберігати резерв згідно до законодавства, рівний відсотку від його вкладів. Дала вказується цей відсоток. «При теперішніх правилах, вимоги до резерву, до більшості операційних рахунків = 10%. Це значить, що при вкладі в 10 мільярдів $, 10% (1 мільярд), залишаються як резерв, а інші 9 мільярдів, являють залишок, який може бути виданий кредит. Логічно виходить що ці 9 мільярдів з’явилися з вже існуючого вкладу в 10 мільярдів. Якби там не було вони з’явилися «з повітря» . По верх існуючого вкладу в 10 мільярдів доларів (ось як збільшується грошова маса.

Перейти на сторінку номер: 1  2  3  4 Версія для друкуВерсія для друку   Завантажити рефератЗавантажити реферат