На сайті 11893 реферати!

Усе доступно безкоштовно, тому ми не платимо винагороди за додавання.
Авторські права на реферати належать їх авторам.

Сутність кредиту і його роль в світовій практиці

Реферати > Банківська справа > Сутність кредиту і його роль в світовій практиці

Ще в «Сучасній грошовій механіці» вказується: «Розуміється банки не дають в борг гроші, отримані як вклади. Якби вони давали, вони би могли створити нові гроші», (що банки насправді і роблять, коли дають кредити і приймають боргові зобов’язання в обмін на кредити. Другими словами 9 мільярдів можуть бути створені з нічого, тільки тому що є потреба в такому кредиті і є 10 мільярдів на рахунку. Перед практичний приклад. Клієнт(нехай це буде якийсь суб’єкт господарської діяльності), бере в кредит 9 мільярдів. Вірогідно що він ці гроші покладе на свій рахунок в банку. Уявимо, що він не використовував ці гроші а всі 9 мільярдів поклав на рахунок. За цим зі сторони банку процес повторюється. Для цього вкладу, нараховується 10% (резерв) а залишок може видаватися в кредит(тобто 10% від 9 Мільярдів це – 900 мільйонів доларів, а 8.1 мільярда стають ресурсами банку. По верх вже існуючого вкладу в 9 мільярдів. Далі 8.1 мільярдів можуть бути знову віддані в борг і внесені на рахунок в банк, заново створивши 7.92 мільярди, якщо і їх візьмуть в борг і покладуть на рахунок з них вийде додаткових 6.651 мільярда, далі 5.9049 мільярда і так далі. Цей цикл створення грошей вкладах через кредити, технічно може продовжуватись до безкінечності. Виходить що на основі початкових 10 мільярдів може бути створено 90 мільярдів доларів. Іншими словами з кожного вкладу в банківську систему, може бути «з повітря» створено в 9 разів більше. Ось сутність Банківського кредиту.

Так як цей процес відбувається не миттєво а затягується в часі(і так як не всі гроші знаходять на рахунку в банку) «Нові гроші» що з’являються в обороті отримують свою цінність завдяки вже існуючих. (зменшуючи їх вартість). А так як поява «нових коштів» відбувається в не залежності від потреби і пропозиції. Ціни ростуть, знижуючи купівельну спроможність кожного долару. Зазвичай це називається «Інфляція» Інфляція, по своїй природі являється скритим податок для суспільства. Так виходить що система часткового резервування є в своїй природі інфляційною, тому що збільшення грошової маси, без збільшення товарів, та послуг, завжди знецінює валюту. Ось схема яка відображає історичну цінність долара і відповідність до грошової маси

Сутність кредиту і його роль в світовій практиці

Червоним показано грошову масу долара в трильйонах а синім купівельну спроможність долара. На відрізку від 1950 до 2006. Якщо брати з року появи ФРС, , то 1 долар 1913 року відповідає 21 долару і 60 центам 2007 року. З появою федерального резерву інфляція склала 96% за 94 роки.

Ось ще один графік який відображає кількість грошової маси в обороті і національного боргу США з 1950 по 2006 рік

Сутність кредиту і його роль в світовій практиці

Суми зазначені в трильйонах. З ліва Графік Грошової маси з права Національного Боргу. Як можемо побачити що тенденції фактично збігаються.

Стає більше грошей – виростає борг. Виростає борг – збільшується кількість грошей. Ось слова Управляючого федерального резерву Marriner Eccles сказані 30.09.1941на House Committee Hearing on Banking Currency «Якщо в нашій грошовій системі немає боргів, то немає і грошей»

Відсоток

Важливим елементом в кредитній системі являється відсоток. Коли ФРС дає вборг Уряду гроші, чи коди фізична чи юридична особа бере кредит в банкові. Кредит завжди треба повернути разом з початковим відсотком. Тобто фактично кожен існуючий долар має повернутися до банку разом з % . А так як здійснення цього є абсолютно нереальним. ЦБ випускає нові гроші, щоб тимчасово покрити дефіцит, виникаючий з необхідності повернути %. Виходить що Дефолти і Банкрутства являються невід’ємною частиною цієї системи, і тому завжди будуть Банкрути, і бідні, фінансово-економічні кризи.

Роль і суть Кредитів МВФ, Світового Банку і Міжнародного Банку Реконструкції і розвитку.

За «офіційними» даними Основні функції Міжнародного Валютного Фонду(МВФ) такі:

- сприяння міжнародній співпраці в грошовій політиці

- розширення світової торгівлі

- кредитування

- стабілізація грошових обмінних курсів

«Офіційними» цілями МВФ:

- «сприяти міжнародній співпраці в валютно-фінансовій сфері»;

- «сприяти розширенню і збалансованому росту міжнародної торгівлі» в інтересах розвитку виробничих ресурсів, досягнення високого рівня зайнятості і реальних доходів держав-членів;

- «забезпечити стабільність валют, підтримувати упорядковані співвідношення валютної системи серед держав-членів» і не допускати «знецінення валют з метою отримання конкурентних переваг»;

- надавати допомогу в створенні багатосторонньої системи розрахунків між державами-членами, а також в ліквідації валютних обмежень;

- тимчасово надавати державам-членам засоби в іноземній валюті, з метою «виправлення порушення рівноваги їх платіжного балансу».

За не офіційними даними МВФ, Світовий Банк(ВБ), Міжнародний Банк Реконструкції і Розвитку (МБРР), Всесвітня Торгова Органцізація(ВТО), «Рада по міжнародним відносинам», «Трьох стороня комісія», «Більдербергський клуб», і інші світові впливові організації. Являють собою один монолітний орган впливу. Їхнє винекнення не було випадковим, і їхня діяльність яка позиціюється як гумана, суспільно корисна і необхідна, нажаль це лише одна сторона медалі, спостерігаючи світову практику потягом останіх десятерічь можна помітити, що часто Кредити МВФ не приносили користі, державі в яку вони направлялися. Далі я буду використовувати, іторичну хроніку і цитати Джона Перкінсона, колишнього Головного Еконіста МФВ , Автора книги «Confessions of an Economic Hitman» з документального фільму Пітера Джозефа «Дух времени» и «Дух времени 2».

Цитата: Лише ми «економічі вбивці» змогли створиити першу, посправжньому глобальну імперію в нашому арсеналі багато, прийомів, Найбільш поширеним методом являвся той що ми знаходили країну з великим запасом ресурсів, наприклад нафти і даємо в борг велику суму від імені Всесвітнього Банку, чи однієї з її організацій, насправді гроші ніколи неприходять в цю країну, вони ідуть в нашу велику корпорацію, щоб побудувати інфраструктуру в цій країні, потужні заводи, фабрики, порти, всі вони збагачують, лише декілька багатих дюдей в цій країні, ну і нашу корпорацію. Більшість людей навіть не відчують присутність цих грошей, но ці люди, ціла країна, залишуться з великим боргом, наскільки великим, що вони незможуть його виплатити, і це частина плану, те щоб дана країна залишилась нам вина. Потім ми «економічні вбивці» повертаємось, і кажемо: Ви втратили, кучу грошей, не можете виплатити борг, такщо продавайте

Нафту по дешевим цінам, нашій країні, чи дозвольте нам побудувати військову базу, чи пошліть свої війська на допомогу нашим, куда нибуть в Ірак, чи підтримайте нас в ООН, Приватизуйте ваші електричні компанії, разом з водо-каналізаційною системою, продавайте їх корпораціям США, чи іншим міжнародним корпораціям. І тамим чином існую ціла система. А методи роботи МВФ і Світового Банку дуже прості, вони втягують державу в «боргову яму» і вона така велика що країні ніколи з нею не розплатитися, за тим вони дають в борг ще, щоб отримувати ще більше % . Схема дуже схожа як ФРС контролює державну владу і економіку через вічний борг і %. Так і МВФ, СБ, СБРР, але вже на глобальному рівні. Ціль же одна ввести державу в фінансову залежність, ввести структурні зміни в політиці країни через підкуплену владу в які заключаютсья в наступному:

Перейти на сторінку номер: 1  2  3  4 Версія для друкуВерсія для друку   Завантажити рефератЗавантажити реферат