На сайті 11893 реферати!

Усе доступно безкоштовно, тому ми не платимо винагороди за додавання.
Авторські права на реферати належать їх авторам.

Статути збройних сил України

Реферати > Військова справа, ДПЮ > Статути збройних сил України

Життя і діяльність Збройних Сил України визначаються військовими

Статутами , у яких викладено зміст загальних і посадових військовослужбовців.

Статути Збройних Сил України –це зведення законів військової служби,

на основі яких проходять повсякденне життя ,виховання ,навчання,

бойова діяльність військ;у них роз’яснюється,як воїн має нести

військову службу і навчатися військової справи ,якими морально-бойовими якостями він повинен володіти ,щоб бути надійним і вмілим захисником Батьківщини .

Статути зобов’язують військовослужбовців сумлінно вивчати військову справу,бойову техніку і зброю,запам’товувати все,чого їх навчають командири,зразково виконувати показані їм військові прийоми.Положення і вимоги статутів є обов’язковими для всіх військовослужбовців Збройних Сил України.

Статути Збройних Сил України поділяються на загальновійськові статути та статути родів військ .

Загальновійськовими статутами Збройних Сил України є:Статут внутрішньої служби Збройних Сил України ;Дисциплінарний статут Збройних Сил України;Статут гарнізонної та вартової служб Збройних Сил України;Стройовий статут Збройних Сил України.

ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІ ТА ВЗАЄМОВІДНОСИНИ МІЖ НИМИ ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

Військовослужбовець Збройних Сил України є захисником своєї Батьківщини—незалежної ,самостійної України.

Військовослужбовець особисто відповідає за захист і недоторканність держави . Він повинен наухильно дотримуватися Конституції і законів України та Військової присяги ; бути дисциплінованим , чесним , хоробрим , дорожити честю і славою Збройних Сил , своєї військової частини і гідністю свого військового звання.

Військовлслужбовець має виявляти повагу до командирів і старших ,сприяти їм у підтриманні порядку та дисципліни ,суворо додержувати правил військової ввічливості та військового вітання, завжди одягатися за формою ,чисто й охайно .

Військовослужбовець зобов’язаний твердо знати і сумлінно виконувати вимоги статутів Збройних Сил України та свої обов’язки ;постійно вдосконалювати військові і технічні знання;

СТОРІНКА 2

знати і берегти зброю,бойову та іншу техніку ;зберігати військове і народне майно ;виявляти розумну ініціативу.

Про все, що сталося з військовослужбовцем, і про зроблені йому зауваження він зобов’язаний доповідати своєму безпосередньому командирові.

Права та обов’язки військовослужбовців, що випливають з умов військової служби, крім статутів, визначаються законами України

“Про загальний військовий обов’язок і військову службу”,”Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей , а також тимчасовими положеннями про проходження військової служби громадянами України.

Військовослужбовці мають усю повноту соціально – економічних , політичних та особистих прав і виконують усі обов”язки громадян , передбачені Конституцією і законами України .

За вчинені правопорушення військовослужбовці несуть дисциплінарну , адміністративну , матеріальну або кримінальну відповідальність згідно із законодавством України .

ПРАВА ТА ОБОВ”ЯЗКИ ЧАТОВОГО.ПРИЗНАЧЕННЯ І ЗАВДАННЯ ВАРТОВОЇ СЛУЖБИ.

У житті військових частин і підрозділів , особливо в мирний час , вартова служба відіграє дуже важливу роль .

Несення вартової служби є виконанням бойового завдяння . Вартою називають озброєний підрозділ , споряджений для несення вартової служби .Вдень і в ночі , за будь – якої погоди на варті несуть службу тисячі військовослужбовців . За час служби в армії і на флоті кожному солдату (матросу) доводиться багато разів стояти на посту . Бути чатовим (вартовим) – відповідальний і почесний обов”язок воїна Збройних Сил України . Вартова служба вимагає від військовослужбовця глибоких знань , виконання статутних обов”язків , постійної і високої пильності , дисциплінованості , ініціативи .

Вартова служба призначається для надійної охорони й оборони важливих військових об”єктів , бойових прапорів , а також утримуваних на гауптвахті або в дисциплінарній частині військовослужбовців .

Забороняється призначати для несення вартової служби військовослужбовців , які не прийняли Військової присяги , не засвоїли програми початкової підготовки , а також тих , хто має дисциплінарне стягнення .

Варти бувають : гарнізонні – для охорони й оборони об”єктів військової частини ; тимчасові – для охорони й оборони військового майна під час завантаження (розвантаження), перевезень , тимчасового складування .

СТОРІНКА 3

До складу варти входять : начальник варти і вартові ,а в разі потреби – також помічник начальника варти , водії транспортних засобів , ще один помічник начальника варти – по службі вартових собак .

Для безпосередньої охорони й оборони об”єктів із складу варти виставляють чатових .

Чатовим називають озброєного вартового , який виконує бойове завдання з охорони й оборони дорученого йому поста .

Солдат , призначений на варту , повинен твердо вивчити обов”язки чатового , підготувати зброю і спорядження . Призначення солдатів на варту проводиться не пізніше , ніж за добу до заступання в наряд .Як правило , вони призначаються від однієї роти . Список особового складу варти , складений відповідно до табеля постів , оголошується старшиною на вечірній перевірці .

У ніч напередодні заступання в наряд військовослужбовці , призначені на варту , не несуть ніякої іншої служби і не залучаються до роботи . До заступання в наряд особовому складу варти надається не менш ніж дві години для підготовки до нього і відпочинку .

ПОСТ , ЙОГО ОБЛАДНАННЯ ТА ОСНАЩЕННЯ.

Постом називають об”єкт , що його має охороняти й обороняти чатовий , а також місце , на якому цей об”єкт знаходиться .

Пости встановлюються біля Бойового прапора частини , біля складів з боєприпасами , зброєю ,спорядженням , біля техніки .

Залежно від тривалості несення служби пости підрозділяються на постійні (добові) і тимчасові (частина доби) . Перші – тризмінні , другі – двозмінні .

На території поста з урахуванням місцевих умов потрібно забезпечити достатній огляд і зону обстрілу (не менше 50 м) , тому територію навколо поста звільняють від чагарнику , дерева проріджують , нижні гілки обрубують , траву скошують , зайві предмети прибирають .

Для оборони найважливіших об”єктів і приміщення варти поблизу зовнішніх постів викопують та обладнують окопи . В нічний час підходи до поста й об”єкта , що охороняються , освітлюються , при цьому освітлення має бути таким , щоб чатовий весь час перебував у тіні .

Пост обладнюється сигналізацією , що забезпечує чатовому можливість не менш ніж з двох пунктів негайно викликати начальника варти , його помічника або розвідного .

На кожному посту є постовий одяг , а також спеціально обладнаний для його збереження постовий гриб або постова будка з вішалкою ;

СТОРІНКА 4

На внутрішньому посту є шафа або вішалка для куртки .Постовий гриб (постова будка) фарбується під колір об”єкта , що охороняється або навколишньої місцевості . На зовнішньому (а в деяких випадках і на внутрішньому ) посту безпосередньо біля об”єкта , що охороняється , повинні бути засоби пожежогасіння ; вогнегасники , ящики з піском , бочки з водою , відра й інвентар (лопати , сокири , ломи ,багор ) .

ОБОВ”ЯЗКИ ЧАТОВОГО .

СПОСОБИ ОХОРОНИ ПОСТА.

Ч а т о в и й з о б о в ' я з а н и й :

знати й уміти виконувати свої обов”язки , зазначені в Статуті гарнізонної та вартової служби Збройних Сил України і в табелі постів ;

охороняти й обороняти свій пост , нічим не відволікатися , не випускати з рук зброї й нікому не віддавати її , включаючи осіб , яким він підпорядкований ;

під час виконання завдання на посту тримати зброю зарядженою, завжди готовою до застосування (але патрон у патронник не досилати );

рухаючись визначеним маршрутом , уважно оглядати підступи до поста й огорожу та доповідати через засоби зв”язку про хід несення служби у визначені табелем постів строки ;

не допускати до поста ближче ніж на відстань , визначену в табелі постів , нікого , крім начальника варти , його помічника , свого розвідного та осіб , яких вони супроводжують ;

уміти застосовувати засоби пожежогасіння , які є на посту ;

знати маршрути руху транспортних засобів варти і їх розпізнавальні знаки та сигнали ;

почувши сигнал технічних засобів охорони або гавкіт вартового собаки , негайно передати повідомлення до вартового приміщення ;

викликати начальника варти при виявленні будь – яких неполадок в огорожі об”єкта (на посту) та в разі будь – якого порушення поблизу свого та сусіднього поста ;

не залишати самостійно поста , поки не буде змінений або знятий .

Чатовий має відповідати лише на запитання начальника варти , йрго помічника , свого розвідного та осіб , які прибули тільки з ними для перевірки .

Чатовому на посту забороняється сидіти ,притулятися до чого – небудь , спати , курити , розмовляти , їсти , пити , читати , писати , справляти природні потреби , передавати й приймати будь – які предмети , заходити в зону дії технічних засобів охорони , досилати без потреби патрон у патронник .

СТОРІНКА 5

Чатовий є особою недоторканною . Недоторканність чатового полягає : в особливій охороні закрном його прав ; у підпорядкуванні його лише певним особам – начальникові варти , його помічникові та своєму розвідному ; в обов”язку всіх осіб неухильно виконувати вимоги чатового , визначені його службою ; у наданні йому права застосовувати зброю у випадках , передбачених Статутом .

Перейти на сторінку номер: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Версія для друкуВерсія для друку   Завантажити рефератЗавантажити реферат