На сайті 11893 реферати!

Усе доступно безкоштовно, тому ми не платимо винагороди за додавання.
Авторські права на реферати належать їх авторам.

Виробничі шкідливості, засоби захисту людини від своїх негативного впливу

Реферати > БЖД > Виробничі шкідливості, засоби захисту людини від своїх негативного впливу

Виробничі шкідливості, засоби захисту людини від своїх негативного впливу

Автор: -- от 6-02-2013, 19:31

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

КОНТРОЛЬНА РОБОТА

“ОХОРОНА ПРАЦІ ”

«Виробничі шкідливості, методи захисту людини від їхні негативного впливу»

Київ – 2002

Зміст

 

Вступ

3

1.  

Визначення й класифікація виробничих шкідливостей

3  

2.  

Мікроклімат виробничих приміщень.

2.1. Вплив мікроклімату на організм людини

2.2. Нормалізація параметрів мікроклімату

2.3. Кошти нормалізації параметрів мікроклімату

2.4. Промислова пил, шкідливі хімічні речовини та його вплив на людини.

2.4.1. Захист від виробничої пилу й шкідливих хімічних речовин

2.4.2 Вентиляция виробничих приміщень

2.4.3. Кондиціонування повітря

2.4.4 Системи опалення  

3  

3.  

Вибрация. Захист від вібрацій  

9  

4.  

Шум, ультразвук, інфразвук

4.1. Дія шуму на організм людини

4.2. Методи і засоби захисту від шуму

4.3. Нормування шумів

4.4. Инфразвук

4.5. Ультразвук  

11  

5.  

Ионизирующие випромінювання

5.1. Вплив іонізуючого випромінювання здійснюватиме на організм людини

5.2. Захист від іонізуючого випромінювання здійснюватиме  

15  

6.  

Електромагнітні поля і випромінювання

6.1. Класифікація електромагнітних полів і випромінювань

6.2. Вплив ЭМП на організм людини

6.3. Захист від електромагнітних випромінювань  

16  

 

Висновки  

18  

7.  

Список використаної літератури  

19  

Вступ

У роботі мною розглянуто вплив різних виробничих шкідливостей на організм людини, і навіть основні шляху створення необхідних умов високопродуктивного й екологічно безпечного праці.

Охорона праці відіграє у трудовій життя. Правильна організація праці значно підвищило б його продуктивність і різко знижує можливість виробничих травм, каліцтв тощо. Це своє чергу, надає ще й безпосереднє позитивний вплив економічну бік праці: відбувається зниження на оплату лікарняних листів і лікування співробітників, зменшується кількість і величину компенсацій до праці у шкідливих умовах тощо. По статистичним підрахунками, видатки необхідні заходи й кошти на охорони праці та безпеки життєдіяльності обходяться вдесятеро менше, ніж витрати через нещасних випадків тощо.

Однією з найважливіші складові охорони праці є захист від виробничих шкідливостей – тобто чинників, які негативно впливають на стан здоров'я робітників.

1. Визначення й класифікація виробничих шкідливостей.

Оцінка умов праці в наявність виробничих шкідливостей проводиться виходячи з "Гигиенической класифікації умов праці в показниками шкідливості й екологічної небезпеки чинників виробничої середовища, тяжкості і напруги трудового процесу".

З принципів Гигиенической класифікації, умови праці розподіляють на виборах 4 класу:

1 клас — оптимальні умови праці — такі умови, у яких зберігається як здоров'я працюючих, а створюються передумови підтримки високого рівня працездатності.

2 клас — допустимі умови праці — характеризуються такими рівнями чинників виробничої середовища проживання і трудового процесу, які перевищують встановлених гігієнічних нормативів для робочих місць, а можливі зміни функціонального стану організму відновлюються під час регламентованого відпочинку чи на початок наступній зміни і надають несприятливого впливу стан здоров'я працюючих, і їх потомство у найближчому і віддаленому періодах.

3 клас — шкідливі умови праці — характеризуються наявністю шкідливих виробничих чинників, що перевищує гігієнічні нормативи і спроможні викликати несприятливий вплив на організм працюючого підприємства і (чи) його потомство.

4 клас — небезпечні (екстремальні) — умови праці, які характеризуються такими рівнями чинників виробничої середовища, вплив яких впродовж робочого дня (або ж її частки) створює високий ризик виникнення важких форм гострих професійних поразок, отруєнь, каліцтв, загрозу життю.

Визначення загальної оцінки умов праці виходить з диференційованому аналізі визначення умов праці окремих чинників виробничої середовища проживання і трудового процесу. Чинники виробничої середовища включають: параметри мікроклімату; зміст шкідливих речовин у повітрі робочої зони; рівень шуму, вібрації, инфра- і ультразвуку, освітленості тощо. буд. Трудової процес визначається показниками тяжкості і напруги праці.

2. Мікроклімат виробничих приміщень.

2.1. Вплив мікроклімату на організм людини

Істотно впливає на стан організму людини, його працездатність надає мікроклімат (метеорологічні умови) в виробничих приміщеннях - клімат внутрішнього середовища цих приміщень, що визначається діючими на організм людини поєднаннями температури, вологості, швидкість руху повітря і теплового випромінювання нагрітих поверхонь.

Мікроклімат виробничих приміщень, переважно, впливає теплове стан організму людини її теплообмін з довкіллям.

Попри те що, що параметри мікроклімату виробничих приміщень можуть істотно коливатися, температура тіла людини залишається постійної (36,6 °З). Властивість організму людини підтримувати теплової баланс називається терморегуляцией. Нормальне перебіг фізіологічних процесів в організмі можливе лише тоді, коли що виділяється організмом тепло безупинно відводиться в довкілля. Віддача теплоти організмом людини в зовнішню середу відбувається трьома основними способами (шляхами): конвекцией, випромінюванням і випаром.

Перейти на сторінку номер: 1  2  3  4  5  6  7  8 Версія для друкуВерсія для друку   Завантажити рефератЗавантажити реферат