На сайті 11892 реферати!

Усе доступно безкоштовно, тому ми не платимо винагороди за додавання.
Авторські права на реферати належать їх авторам.

Безпека в надзвичайні ситуації

Реферати > БЖД > Безпека в надзвичайні ситуації

Безпека в надзвичайні ситуації

Автор: -- от 6-02-2013, 19:32

Реферат на задану тему:

"Безпека життєдіяльності в екстремальних ситуаціях"

Зміст

Запровадження

1. Стихійні лиха в:

1.1. – землетрусу

1.2. – повені

1.3. – урагани, тайфуни, шторми, бурі, смерчі

1.4. – оповзневі потоки зсуви

1.5. – заметілі, бурани, завірюха, хуртовина, снігові замети

1.6. – пожежі

2. Надзвичайні ситуації техногенного характеру:

2.1. – аварії, і їх характеристики

2.2. – аварії на хімічно і радіаційно небезпечних об'єктах

2.3. – аварії на взрывопожароопасных об'єктах

2.4. – аварії на гідродинамічних об'єктах

2.5. – аварії на транспорті

3. Надзвичайні ситуації війни:

3.1. – ядерну зброю

3.2. – хімічна зброя

3.3. – біологічне (бактеріологічна) зброю

Список використаної літератури

Запровадження

Стихійні лиха в, промислові аварії, і катастрофи на транспорті, екологічні наслідки антропогенного на біосферу, застосування противником у разі бойових дій різних видів зброї, створюють ситуації, небезпечні життя і здоров'я населення.

Виникнення будь-який надзвичайної ситуації викликається поєднанням дій об'єктивних і піддається.

У законі Російської Федерації "Про захист населення Криму і територій від надзвичайних ситуацій природного і техногенного характеру" надзвичайна ситуація окреслюється "обстановка на певній території, що склалася у результаті аварії, небезпечного природного явища, катастрофи, стихійного чи іншого лиха, здатні спричинити чи призвели до у себе кількість людських жертв, збитки здоров'ю осіб або довкіллю, значні матеріальні втрата часу та порушення умов життєдіяльності людей".

У разі надзвичайних ситуацій суспільство, рухоме природним прагненням до самозбереження, робить усвідомлені, заздалегідь передбачені заходи, створені задля забезпечення безпеки життєдіяльності. Проблема захисту у надзвичайні ситуації включає у собі багато аспектів, які треба враховувати розробки заходів щодо забезпечення безпеки населення, стійкості об'єктів народного господарства і охорони біосфери від антропогенного впливу.

Вибір заходів, зусиль і засобів захисту залежить від виду, специфіки, перебігу надзвичайних ситуацій, характеру що породжують факторів, і тяжкості наслідків.

1. Стихійні лиха в

Стихійні дії сил природи, поки що над повною мірою підвладні людині, завдають держави і населенню величезних збитків.

Стихійне лихо – катастрофічне природне явище (чи процес), котрі можуть викликати кількість людських жертв, значний матеріальним збиткам та інші тяжкі наслідки. Найнебезпечніші природні явища – землетрусу, повені, урагани, бурі, шторми, смерчі, сіли, зсуви, снігові замети, лавини, пожежі. Стихійні лиха в виникають раптово й носять надзвичайний характер. Вони можуть руйнувати будівлі і споруди, знищувати цінності, порушувати процеси виробництва, викликати загибель покупців, безліч тварин.

1.1. Землетруси

Землетрус– це природне явище, що супроводжується підземними поштовхами і коливаннями земної поверхні, появою тріщин, зсувів у ґрунті, грязьових потоків, сніжних лавин, цунамі тощо. Землетруси зазвичай охоплюють великі території. При сильних землетрусах порушується цілісність грунту, руйнуються будівлі і споруди, виводяться з експлуатації коммунально-энергетические ситі, можливі кількість людських жертв.

Інтенсивність землетрусів лежить на поверхні землі вимірюють в балах. У нашій країні прийнята міжнародна шкала MSK-64 (шкала Медведєва, Шпонхойтера, Карника), відповідно до якої землетрусу поділяються за силою поштовхів лежить на поверхні землі на 12 балів. Умовно їх можна розділити на слабкі (1-4 бала), сильні (5-8 балів) і традиційно сильні, чи руйнівні (8 балів і від).

При 3-балльном землетрус коливання відзначаються деякими і лише у приміщенні; при 5-балльном – гойдаються висять предмети і всі в приміщенні відзначають поштовхи; при 6-балльном – з'являються ушкодження в будинках, при 8-балльном з'являються тріщини у, дозвіл карнизів і труб. 10-балльное землетрус супроводжується загальним руйнацією будинків та порушенням землі, 12-балльное – призводить до зміни ландшафту.

Залежно причини виникнення, землетрусу бувають:

– тектонічні – творяться у результаті переміщення мас земної кори під впливом внутрішніх напруг;

– вулканічні – виникають при виверженні вулканів. Зазвичай охоплюють невеликі райони і супроводжуються потоками лави, викидами попелу і газів. При виверженні підводних вулканів можуть утворюватися величезні волны-цунами і утворюються нові острова;

– обвальні – спостерігаються при обрушении склепінь підземних карстових порожнин. Зазвичай мають локальний характері і здебільшого суттєвих руйнацій не приносять;

– моретрясения – різким коливанням води в морях і океанах, які під час землетрусах, осередок яких міститься під дном моря (океану) чи прибережних районах.

Основним способом зниження втрат перезимувало і шкоди при землетрусах є будівництво сейсмостойких будинків та споруд.

У сейсмічно небезпечних районах кожна родина намічає і виконує ряд заходів: готує і зберігає у певному місці запас продуктів, аптечки першої медичної допомогу й інші необхідні предмети; встановлює заздалегідь місце збору сім'ї, становить список телефонів медичної та інших аварійних служб; розміщає меблі те щоб вона могла впасти на спальні місця та перекрити вихід із квартири; заздалегідь визначає найбільш безпечні місця, де можна перечекати поштовхи.

Найкраща міра захисту – це швидко (протягом 15-20 секунд після першого поштовху) залишити приміщення, від нього з боку відкрите місце. Якщо це пояснити неможливо – сховатися в заздалегідь обраному місці: дверному отворі, в прорізах внутрішніх вертикальних стін, кутках, освічених капітальними стінами, місцях у колон й під балками каркаса.

Після припинення підземних поштовхів необхідно переконатися у відсутності поранень та обіцяє надати допомогу оточуючим людям, негайно залишити приміщення. Не користуватися ліфтом, спускатися сходами, попередньо заручившись міцності її. Не можна підходити, і навіть укладати явно пошкоджені будинку. Взяти участь на ліквідацію наслідків землетрусу.

1.2. Повені

Повінь – це значне затоплення місцевості внаслідок підйому рівня води у річці, озері, водосховище, викликаний припливом води під час сніготанення чи злив, вітрових нагонов води, при заторах льоду на річках, прорив гребель і огороджуючих дамб, завалах річок при землетрусах, гірських обвалах чи селевих потоках. Повені часто супроводжуються до людських жертв і завдають величезний матеріальним збиткам: пошкоджуються і руйнуються житлові і виробничі будинку, автомобільні і залізниці, лінії електропередач, зв'язку, загибель худоби і врожаю сільськогосподарських культур, псування і знищення сировини, палива, продуктів, кормів і добрив та інших.

Повені можна прогнозувати: встановити час, характер, очікувані його розміри і організувати застережні заходи, значно які знижуватимуть збитки, створити сприятливі умови щодо рятувальних і невідкладних аварійно-відбудовних робіт. Про прогнозованому затоплении населення оповіщається заздалегідь. У повідомленні про загрозу повені даються гидрометеоданные, вказується порядок дій населення і побудову порядок евакуації.

Перейти на сторінку номер: 1  2  3  4  5  6 Версія для друкуВерсія для друку   Завантажити рефератЗавантажити реферат