На сайті 11893 реферати!

Усе доступно безкоштовно, тому ми не платимо винагороди за додавання.
Авторські права на реферати належать їх авторам.

Правила охорони праці під час роботи на персональному комп\'ютері

Реферати > БЖД > Правила охорони праці під час роботи на персональному комп\'ютері

Правила охорони праці під час роботи на персональному комп'ютері

Автор: -- от 6-02-2013, 19:56

Нині персональні комп'ютери широко використовують у всіх організаціях. Впровадження комп'ютерних технологій принципово змінило характер праці та вимоги до організації та охорони праці.

Недотримання вимог безпеки призводить до того, що за кілька днів роботи за комп'ютером співробітник починає відчувати певний дискомфорт: в нього виникають головний біль і різь у власних очах, з'являються почуття виснаження й дратівливість. В окремих людей порушується сон, погіршується зір, занедужують руки, шия, поперек тощо.

До поширеним помилок, що з забезпеченням умов праці працівників комп'ютерах ставляться:

— недостатні площу і обсяг виробничого приміщення;

— недотримання вимог, що висуваються до певній температурі й вологості робочих приміщень;

— низький рівень освітленості у приміщеннях і на робочих поверхнях апаратури;

— підвищений рівень низькочастотних магнітних полів від моніторів;

— довільна розстановка техніки і порушення вимог організації робочих місць;

— недотримання вимог до режимам праці та відпочинку;

— надмірна виробнича навантаження працівників;

— відсутність навичок зниження впливу психоемоційного напруги.

Питання, які стосуються відповідальності забезпечення охорони праці під час роботи за комп'ютером, регулюються Федеральним законом «Про основи охорони праці Російської Федерації» і Санитарными правилами та аналогічних норм СанПіН 2.2.2/2.4.1340-03 «Гігієнічні вимоги до персональним электронно-вычислительным машинам та організації праці».

Відповідно до ст. 14 закону про охорони праці на роботодавця покладається обов'язок забезпечити:

— безпеку працівників при експлуатації устаткування;

— застосування коштів індивідуальної захисту працівників;

— відповідні вимоги охорони праці, умови праці в кожному робоче місце;

— дотримання режиму праці та відпочинку працівників;

— навчання безпечним методам прийоми виконання;

— інструктаж з охорони праці;

— організацію контролю над станом умов праці в робочих місць;

— прведение атестації робочих місць в умовах праці;

— інформування працівників щодо умов і охорони праці в робочих місць, існуючому ризик поврежедния здоров'я та перемоги які слід їм компенсації і засобах індивідуальної захисту.

Отже, відповідальність за дотримання вимог законодавства до місцевих умов праці несе роботодавець, який покладає цих функцій на службу охорони праці організації, або на залученого на договірних засадах фахівця з охорони праці.

Перш ніж придбати комп'ютери, необхідно відповідним чином підготувати приміщення, де вони встановлено.

Відповідно до СанПіН 2.2.2/2.4.1340-03 приміщення роботи з комп'ютерах повинен мати природне, і штучне висвітлення.

Не допускається розташовувати робочі місця до роботи за комп'ютерами в підвальних приміщеннях. Що стосується через виробничу необхідність використовувати приміщення без природного освітлення можна лише за узгодження з органами і установами Державного санітарно-епідеміологічного нагляду Росії.

Площа на місце користувачів ПЕОМ з ВДТ з урахуванням електронно-променевої трубки (ЕПТ) повинна бути щонайменше 6 м2, помешкань культурно-развлекательных установ і з ВДТ з урахуванням пласких дискретних екранів (рідкокристалічні, плазмові) — 4,5 м2.

З використанням ПВЭМ з ВДТ з урахуванням ЕПТ (без допоміжних пристроїв — принтер, сканер та інших.), відповідальних вимогам міжнародних стандартів безпеки комп'ютерів, з тривалістю роботи менш 4-х годин на день допускається мінімальна площа 4,5 м2 на місце користувача (дорослого і учня вищого професійної освіти).

Для внутрішнього оздоблення інтер'єру приміщень, де є ПЕОМ, потрібно використовувати дифузно відбивають матеріали з коефіцієнтом відображення для стелі — 0,7 — 0,8; для стін — 0,5 — 0,6; для статі — 0,3 — 0,5.

Приміщення, де розташовано робочі місця з ПЕОМ, повинні прагнути бути обладнані захисним заземленням (занулением) відповідно до технічними вимогами по експлуатації. Не слід ставити робочі місця з ПЕОМ поблизу силових кабелів і уведень, високовольтних трансформаторів, технологічного устаткування, що створює перешкоди у роботі ПЕОМ.

Рівень позитивних і негативних аэрофонов повітря приміщень має відповідати «Санитарно-гигиеническим нормам допустимих рівнів іонізації повітря виробничих та громадських приміщень».

У виробничих приміщеннях рівень шуму на робочих місць ні перевищувати значень, встановлених «Санитарными нормами допустимих рівнів шуму на робочих місць», а рівень вібрації — «Санитарными нормами вібрації робочих місць».

Штучне висвітлення приміщеннях для експлуатації ПЕОМ має здійснюватися системою загального рівномірного висвітлення. У виробничих та административно-общественных приміщеннях, у разі переважної роботи з документами, треба використовувати системи комбінованого висвітлення (до спільного висвітлення додатково встановлюються світильники місцевого висвітлення, призначені висвітленню зони розташування документів).

Освещенность лежить на поверхні столу зоні розміщення робочого документа мусить бути 300 — 500 лк. Висвітлення на повинен створювати відблисків лежить на поверхні екрана. Освещенность поверхні екрана повинна бути більш 300 лк.

Як джерела світла при штучному висвітленні треба використовувати переважно люмінесцентні лампи типу ЛБ і компактні люмінесцентні лампи (КЛЛ). При устрої відображеного висвітлення виробничих та административно-общественных приміщеннях допускається застосування металлогалогенных ламп. У світильниках місцевого висвітлення допускається застосування ламп розжарювання, зокрема галогенних.

Для освітлення помешкань з ПЕОМ треба використовувати світильники з дзеркальними параболічними гратами, укомплектованими електронними пускорегулирующими апаратами (ЭПРА). Допускається використання многоламповых світильників з електромагнітними пускорегулирующими апаратами (ЭПРА), які з рівного числа випереджальних і відстаючих гілок.

Застосування світильників без розсіювачів і екрануючих решіток заборонена.

За відсутності світильників з ЭПРА лампи многоламповых світильників чи ряд розташовані світильники загального освітлення слід залучити на різні фази трехфазной мережі.

При розміщення робочих місць із ПЕОМ відстань між робітниками столами з видеомониторами (у бік тилу поверхні одного відеомонітора і екрана іншого відеомонітора) має не меншим 2,0 м, а відстань між бічними поверхнями відеомоніторів — щонайменше 1,2 м.

Робітники місця з ПЕОМ і під час творчої праці, що вимагає значного розумового напруги чи високої концентрації уваги, рекомендується ізолювати друг від друга перегородками заввишки 1,5 — 2,0 м.

Конструкція робочого столу мають забезпечувати оптимальне розміщення на робочої поверхні використовуваного устаткування з урахуванням її кількості і конструктивних особливостей, характеру виконуваної роботи. У цьому припускається використання робочих столів різних конструкцій, відповідальних сучасним вимогам ергономіки. Поверхня робочого столу повинен мати коефіцієнт відображення 0,5 — 0,7.

Перейти на сторінку номер: 1  2 Версія для друкуВерсія для друку   Завантажити рефератЗавантажити реферат