На сайті 11893 реферати!

Усе доступно безкоштовно, тому ми не платимо винагороди за додавання.
Авторські права на реферати належать їх авторам.

Вимоги пожежної безпеки

Реферати > БЖД > Вимоги пожежної безпеки

Стаціонарні установки пожежогасіння постійно готові до дії. Запуск процесу пожежогасіння то, можливо здійснюватися дистанційно чи автоматично. Для автоматичного водяного пожежогасіння застосовуються спринклерные і дренчерные установки.

Найбільшого поширення набула придбали спринклерные установки, можуть бути автоматичними установками пожежогасіння распылённой водою. Вони уявляють собою мережу водогінних труб, у яких постійно перебуває вода під тиском і вмонтовані зрошувальні голівки (спринклеры). Їх кількість обирають з умови зрошення одним спринклером від 9 до 12 м2 площі приміщення. Отвори спринклерных головок запаяні легкоплавким складом, розрахованим на температуру 72, 93, 141 чи 182оС. При пожежі ці отвори самі распаиваются і зрошують охоронну зону водою. Недоліком такої системи є порівняно велика інерційність – голівки розкриваються приблизно 2-3 хвилини після підвищення температури.

Можливо застосування дренчерных установок групового дії. Вони замість спринклерных головок встановлено дренчеры – відкриті зрошувальні голівки без замків. У час вихід води закритий клапаном групового дії. Клапан може бути відкритий вручну чи автоматично разом із сигналом тривоги. Один дренчер лопастного чи розеточного типу здатний зросити до 12 м2 статі. Дренчерный розпилювач з гвинтовими щілинами дає нагоду отримати распылённую воду з меншої дисперсией і за висоті розташування понад п'ять метрів, зрошує площа статі до 210 м2.

Як первинних коштів пожежогасіння широко застосовуються вогнегасники. По складу огнетушащего речовини вогнегасники бувають водними, пінними, порошковими, хладоновыми, углекислотными, воздушно-пенными і комбінованими.

По ёмкости вогнегасники поділяються на:

· малолітражні (до 5 л);

· промислові ручні (до 10 л) і пересувні (понад десять л).

Маркування вогнегасника зазвичай несе інформацію про властивості огнетушащей суміші і обсязі вогнегасника. Наприклад, ОХП-10, означає: вогнегасник хімічний пінний з ёмкостью близько 20 літрів.

Кошти сповіщення і сигналізації про пожежі

Пожежна сигналізація і зв'язок призначені до швидшого повідомлення про пожежі, що значно підвищує успіх гасіння пожежі. Залежно від призначення будівлі чи приміщення можуть влаштовуватися такі системи та кошти пожежної автоматики:

· пожежна сигналізація;

· охоронно-пожежна сигналізація.

Нормативними документами є:

· НПБ 104-95. Проектування систем оповіщення людей про пожежі в будинках і спорудах;

· НПБ 110-99. Перелік будинків, споруд, приміщень та устаткування, що підлягають захисту автоматичними установками гасіння і виявлення пожежі.

Пожежна сигналізація то, можливо електрична і автоматична. З використанням електричної пожежної сигналізації повідомлення про пожежі провадиться протягом кількох секунд. І тут система сигналізації складається з приймальній станції і соединённых із нею извещателей. Сигнал про пожежі подається натисканням кнопки извещателя, які на відомих місцях виробничих приміщень.

У автоматичною пожежною сигналізації извещатели поділяються залежно від способу виявлення стадії пожежі: теплові, димові, світлові і комбіновані.

Теплові извещатели спрацьовують у разі підвищення температури довкілля. Їх чутливими елементами стають різні металеві платівки чи спіралі зі спаяними легкоплавким припоем кінцями. Що стосується підвищення температури платівки выгибаются і з'єднують електричні контакти, що призводять на дію звукову і світлову сигналізацію. Извещатели працюють на заданих температурах 60, 80 і 100оС, час спрацьовування приблизно 50 з, контрольована площа 15-30 м2.

У извещателях, реагують на дим, чутливим елементом може бути фотоелементи чи ионизационные камери. У разі внаслідок дії продуктів горіння змінюється ионизационный струм, що за електронне реле спричиняє дію систему сигналізації.

Световые випромінювачі реагують на випромінювання відкритого полум'я, тобто. на інфрачервоні і ультрафіолетові промені.

Комбіновані випромінювачі виконують функції теплового і дымового извещателей. Їх виготовили з урахуванням дымового извещателя із включенням елементів електричної схеми, застосовуваної до роботи теплового випромінювача. Контролируемая площа приблизно 100 м м2.

Ультразвуковые датчики служать щоб виявити в закритих приміщеннях рухомих об'єктів (що вагалося полум'я, що йде чоловік і т.п.).

Системами пожежної сигналізації обладнують технологічних установок підвищеної пожежної небезпеки, виробничі будинку, склади.

Пожежна зв'язок підрозділяється на повідомлення служб пожежогасіння, диспетчерську зв'язок і зв'язок при пожежі. Унікальні об'єкти економіки мають власні сили пожежогасіння й, у разі, мають прямий зв'язок зі центрами зв'язку інших сил пожежогасіння.

Пожежна безпеку для підприємства

Відповідно до законодавством керівники підприємств мають певні правничий та обов'язки у сфері пожежної безпеки. Роботодавці заслуговують:

· створювати, реорганізовувати і нездатності ліквідувати у порядку підрозділи пожежної охорони, що вони містять рахунок власні кошти;

· вносити до органів влади пропозиції щодо забезпечення пожежної безпеки;

· виконувати роботи для встановлення причин пожеж, що відбулися для підприємства;

· встановлювати заходи соціального та скорочення економічної стимулювання забезпечення пожежної безпеки.

Законодавство покладає відповідальність за пожежну безпеку підприємства на роботодавця. Відповідно роботодавець зобов'язаний призначити посадових осіб, відповідальних за пожежну безпеку окремих підрозділів (об'єктів).

Роботодавець зобов'язаний:

· призначити відповідального за пожежну безпеку організації;

· організувати пожежну охорону об'єкта;

· організувати навчання робітників і службовців правилам пожежної безпеки;

· розробити довгострокові плани підвищення пожежної безпеки для підприємства;

· розробити інструкції про порядок роботи із пожежонебезпечними речовинами і матеріалами, і навіть інструкцій про забезпечення протипожежного режиму та інших.

Відповідальні особи, у яких роботодавцем покладено відповідальність за пожежну безпеку, зобов'язані:

· доводити до працівників правила пожежної безпеки;

· брати участь у розробці інструкцій з пожежної безпеки;

· ознайомитися з справним станом приладів опалення, вентиляції, електроустаткування та інших.;

· ознайомитися з станом коштів пожежогасіння;

· організувати дії персоналу у разі виникнення пожежі (виклик пожежної команди, застосування первинних коштів пожежогасіння, евакуації працівників).

Відповідальність посадових осіб порушення законодавства пожежної безпеки можлива як: дисциплінарного стягнення, адміністративного покарання й кримінальної відповідальності.

Основи пожежної безпеки у центральному офісі, в машині, лісом

Законодавство з пожежної безпеки визначає обов'язки кожного громадянина Росії:

· вимог пожежної безпеки;

· мати у особистих закритих приміщеннях і будівлях первинні кошти пожежогасіння;

· для виявлення пожежі негайно сповіщати про неї пожежну охорону;

Перейти на сторінку номер: 1  2  3  4  5 Версія для друкуВерсія для друку   Завантажити рефератЗавантажити реферат