На сайті 11893 реферати!

Усе доступно безкоштовно, тому ми не платимо винагороди за додавання.
Авторські права на реферати належать їх авторам.

Колумбія


КОЛУМБІЯ

Столиця: Богота.

Розташована на північному вигині південноамериканського континенту, Колумбія, схожа на сторожову вежу, омивається водами двох океанів, Тихого й Атлантичного, який у цій частині зветься Карибське море. У країні зустрічаються найрізноманітніші кліматичні умови, від гарячих тропіків у сельвах і на рівнинах до вічних снігів на вершинах Андського гірського ланцюга. Колумбія складається з великих міст і маленьких сіл, розкиданих безладно серед сельви і гір, на берегах величезних рік, озер, у субтропічних лісах, на гарячих рівнинах, у холодних і мерзлих саванах. Біорізноманітність Колумбії вважається одним з найбагатших у світі. Крім того, країна має у своєму розпорядженні запаси золота, нафти, смарагдів і різних мінералів. Колумбійський кава з його вишуканими смаковими якостями, унікальне розмаїтість і краса колумбійських квітів, безліч сортів фруктів і високоякісні вироби текстильної промисловості забезпечили країні світову популярність.

На території Колумбії відбулося злиття двох культур: європейськими, привнесеними іспанськими конкістадорами в XV столітті, і тубільної, сформованої при змішанні індійських цивілізацій і народів, що залишили найбагатшу пам'ять про своє тисячолітнє минуле. Населення країни, що складає сорок мільйонів чоловік, являє собою суміш європейців, індіанців і негрів - рабів, привезених з Африки. Незважаючи на те, що в країні єдина мова - іспанський і єдина релігія - католицька, Колумбія відрізняється великою етнічною і культурною розмаїтістю. Саме тут зародився містичний реалізм, найбільшим представником якого є Габрієль Гарсія Маркес. Саме цей колорит присутній у роботах художників Колумбії, таких як Фернандо Ботеро. Саме сюди ідуть коренями тропічні музика і танці - сальса, кумбія, порро, вальенато. Саме на цій основі зародилося зухвале новаторство колумбійської культури.

Незважаючи на велику відстань, що розділяє наші народи, Росія і Колумбія продовжують підтримувати відносини, початок яким було покладено в XVIII столітті, коли в Санкт-Петербург прибув один з передвісників визвольної боротьби проти іспанського панування Франсіско Міранда, з пошаною прийнятий імператрицею Катериною Великої. А на початку XIX століття газета <Петербурзький вісник> у своїх статтях приділяла велику увагу визвольній боротьбі в Колумбії під предводительством Симона Болівару, національного визволителя. У Колумбії користаються популярністю і популярністю російська культура, музика і література. А добутку кращих колумбійських письменників переводяться на мову Пушкіна.

У бібліотеках Санкт-Петербурга, в Етнографічному музеї, а також у старих газетах зберігаються свідчення встановлення і підтримки відносин між Колумбією і Росією, що ми прагнемо збагатити й активізувати.

Колумбія - це країна з дуже багатою флорою. Затверджується, що в колумбійському департаменті Чоко тільки на одному дереві більше розмаїтості, чим у Великобританії в цілому лісі. Відповідно до результатів дослідження <Мегаразнообразие>(проведеного Організацією по захисту навколишнього середовища <Міжнародне збереження>) по своєму біологічному багатству Колумбія займає третє місце у світі після Бразилії й Індонезії.

У світовому рейтингу Колумбії приділяється перше місце по різноманіттю птахів, яких нараховується 1750 видів (20% з 8000 існуючих на землі), перше чи друге місце по кількості різновидів земноводних - 407, третє місце по кількості рептилій - 520 видів, і четверте по ссавцях - 456 видів. При цьому підраховано, що в Колумбії існує близько 590 видів мешканців водяного середовища.

Крім того, ця дивна країна займає третє місце по приматах і по метеликах, яких нараховується відповідно 27 і 58 різновидів. У Колумбії виявлено 180 видів ящірок, а різноманіття комах настільки велико, що їхній кількості не підрахована навіть приблизно.


Крім того, ця країна є другий у світі по розмаїтості флори. У Колумбії нараховується більш 2.500 видів дерев і багато тисяч рослин, що захищають ґрунт, мають медичні чи властивості використовуються в промисловому виробництві. Наприклад, по рослинах ангіоспермам, що представлені 45.000 видами, Колумбія знаходиться на другому місці. Багато хто з видів, що складають флору і фауну Колумбії є ендемічними, тобто існують тільки на цій землі. Пропорційно займаної площі, Колумбія - країна найбільшого біорізноманіття у світі.

Варто додати, що Колумбія є четвертою країною у світі по гідроресурсах, і разом з тим на нее приходиться значна частина легкі планети - ріки Амазонки, а також системи регулювання клімату у світовому масштабі.

Культура: Колумбійці мають багато загального з іншими іспано-язичними націями Латинської Америки і самою Іспанією. У великих колумбійських містах надзвичайно популярний бій биків, що має давні традиції. Тут часто виступають тореадори з чи Іспанії Мексики. Крім цього, колумбійці - гарячі шанувальники народних видовищ, особливо карнавалів, що являють собою яскраве костюмоване видовище.

Клімат: Колумбія майже цілком розташована в тропічній зоні. Однак клімат країни неоднорідний і міняється в залежності від висоти над рівнем моря. У прибережних районах і долині ріки Магдалена клімат тропічний із середньорічною температурою від 24°С до 27°С; на висоті від 500 до 2300 м над рівнем моря клімат субтропічний, а від 2300 до 3000 м - помірний. Вище 3000 м над рівнем моря знаходиться холодна кліматична зона, де температура опускається до оцінки -13°С. Середня температура січня і липня в Боготі не відрізняються - 14°С. У Барранкільє відповідно 27°С и 28°С. У Боготі два сухих періоди: грудень-березень і липень-серпень.

Населення: Населення країни (по оцінці на 1998 рік) складає близько 35101000 чоловік, у найбільших містах: Богота (4921000 чоловік). Розжарюй (1625000 чоловік), Медельин (1581000 чоловік), Барранкилья (1019000 чоловік), Картахена (688000 чоловік). Середня щільність населення близько 31 чоловік на кв. км. Етнічні групи: метиси - 58%, білі - 20%, мулати - 14%, негри, індіанці. Середня тривалість життя (на 1998 рік): 66 років - чоловіка, 72 року - жінки. Рівень народжуваності (на 1000 чоловік) - 24,9. Рівень смертності (на 1000 чоловік) - 5,7.

Мова: іспанська (державна); законодавство визнає перевагу мов національних меншостей на територіях їхнього компактного проживання і надає право навчання на двох мовах.

Релігія: Гнітюче число колумбійців належить до Римсько-католицької Церкви. Протестантські групи нечисленні. Індійські племена, що живуть в ізоляції від іншого світу, зберігають язичеську обрядовість.{ІNсLUDеколумбийское песо = 100 сентаво ( Курс на 23-01-04 р.: 2749 COP = 1 USD. ). У звертанні знаходяться банкноти номіналом від 2000 до 20 000, а також 50 000 песо._TIME}

Валюта: Колумбійське песо = 100 сентаво ( Курс на 23-01-04 р.: 2749 COP = 1 USD. ). У звертанні знаходяться банкноти номіналом від 2000 до 20 000, а також 50 000 песо.

Національна кухня, напої: Багатий і різноманітна, у кожнім регіоні своя. Неодмінно спробуйте наступні блюда: Ахіко (суп з курчам, картоплею й овочами, популярний у Боготі), Арепа (маїсові млинці), Аррос-кон-коко (рис, приготовлений у кокосовій олії, делікатес узбережжя), Бандеха пайса (блюдо з яловичого фаршу, сосисок, бобових, рису, бананів і авокадо), Касуела-де-маріскос (тушковані морепродукти) і багато хто інші. У багатьох ресторанах подають недорогі блюда, наприклад - комідас коррьєнтес - шматок смаженого м'яса з бобами і рисом. Важко собі представити колумбийца без чашечки кава - "тинто", однак традиційним напоєм вважається не кава, а шоколад. З напоїв поширені ром, пиво, агаурдьенте (очеретяна горілка) і різні фруктові води - рефреско.