На сайті 11893 реферати!

Усе доступно безкоштовно, тому ми не платимо винагороди за додавання.
Авторські права на реферати належать їх авторам.

ВЕЛИКИЙ ПАЛАЦ У ПУШКІНІ

Реферати > Архітектура > ВЕЛИКИЙ ПАЛАЦ У ПУШКІНІ

Дорога від Єревана на схід тягнеться по мальовничих нагір'ях, з яких відкривається панорама однієї з найкрасивіших гір — Арарат. Здалеку, серед руїн могутньої гарнійської фортеці, що колись стояла на мисі, видно дивної краси античний храм. Весь він збудований із сіро-блакитного базальту — каменю великої міцності. Через фортечні ворота, повз руїни античних і середньовічних споруд, степка веде до храму. Здалеку він здається більшим, ніж е насправді: його розміри 11×16 м. Точна дата спорудження храму невідома, проте є підстави вважати, що він був збудований десь після 66 р. н. е., за часів правління вірменського царя Трдада І, на честь давньовірменського бога сонця Мітри-Міхра.

За типом храм є античним періптером: його оточено колонами — по 6 з торцевих боків і по 8 на бокових фасадах. Це за елліністичною традицією. Але поставлено храм за римським звичаєм на подіумі. До елліністичних традицій належать чудові за рисунком іонічні капітелі колон, що оточують храм. Колони не мають каннелюр і тому виглядають трохи масивними. Особливої краси орнаментика антаблемента і фронтова. Вона звичайна для римсько-іонічного ордера, проте її соковитість і велика пластичність свідчать про високу майстерність вірменських художників, що мали давні традиції різьби по каменю. Свою країну вони називали «Айас-тан-карастан», тобто Вірменія — країна каміння.

Широкими сходами підіймаємося до цели. Вона зовсім невелика — всього 8×5 м. Збудовано її за місцевою традицією, схожа вона на целу урартського храму в Еребуні. Цікавими є конструкції перекрить. Там немає жодної дерев'яної частини: всі склепіння кам'яні. Особливої гармонійності формам споруди надають вишукані пропорції, в яких ураховано найтонші нюанси майстерності античної ордерної системи. Отже, гарнійський храм можна віднести до шедеврів світової архітектури. Великої шани заслуговують люди, які доклали величезних зусиль, щоб відтворити чудову архітектурну пам'ятку старовини.

Перейти на сторінку номер: 1  2 Версія для друкуВерсія для друку   Завантажити рефератЗавантажити реферат