На сайті 11893 реферати!

Усе доступно безкоштовно, тому ми не платимо винагороди за додавання.
Авторські права на реферати належать їх авторам.

ВЕРСАЛЬ


У 1932 р. Дніпрогес, найвизначніша споруда першої п'ятирічки, дав країні перший струм. Споруди Дніпрогесу в єднанні з природою створюють видатний архітектурний комплекс. Усі його елементи — гребля, електростанція, шлюз, мости і навіть такі інженерні споруди, як крани і щогли електропередач,— органічно вплітаються в єдиний ансамбль великої художньої виразності.

Поряд з Дніпрогесом, там, де колись стояли будинки невеликого міста Александровська, виросли квартали соціалістичного Запоріжжя, одного з найкращих обласних міст нашої республіки.

Дніпрогес зруйнували німецько-фашистські загарбники, але героїчною працею радянських людей його було відбудовано в перші повоєнні роки.

На мальовничій площі на лівому березі Дніпра, поряд з греблею у 1964 р. було побудовано величний пам'ятник В. І. Леніну (скульптори М. Г. Лисенко, М.М. Суходолов, архітектори Б. І. Приймак, В. Є. Ладний). Пам'ятник органічно доповнив ансамбль і став його ідейно-композиційним центром. Споруда Дніпрогесу з великою художньою силою відображує велич безсмертних ленінських ідей. Про це образно і проникливе сказав товариш Л. І. Брежнєв у своїй книжці «Відродження»: «Дніпрогес — це не просто одна з сотень електростанцій, збудованих за роки Радянської влади. 6 сьогодні і потужніші, досконаліші . Дніпрогес на нашій землі — це як Пушкін у літературі, як Чайковський у музиці. Хоч би які велетні з'являлись на Волзі, Ангарі, Єнісеї, їм не затьмарити величі патріарха радянської енергетики».

Перейти на сторінку номер: 1  2 Версія для друкуВерсія для друку   Завантажити рефератЗавантажити реферат