На сайті 11892 реферати!

Усе доступно безкоштовно, тому ми не платимо винагороди за додавання.
Авторські права на реферати належать їх авторам.

Валовий національний продукт, та способи його визначення. валовий внутрішній продукт. чистий національний продукт

Реферати > Державне регулювання > Валовий національний продукт, та способи його визначення. валовий внутрішній продукт. чистий національний продукт

Валовий національний продукт, та способи його визначення. валовий внутрішній продукт. чистий національний продукт.

ВСТУП

В останній час, навіть кожен школяр в Україні чув терміни Валовий національний Продукт, Валовий Внутрішній продукт та інші економічні терміни, коли йдеться про добробут у країні. Але не усі уявляють що це за показники і як вони впливають на наше життя. Отже розберемось у цих термінах і прослідкуємо їх взаємозв’язок з життям населення: чому ж це питання стало актуальним у сучасному розвитку суспільства.

Метою даної роботи є характеристика і аналіз комплексу понять, а саме основних макроекономічних показників, які використовуються в системі національних рахунків(СНР). Вони були створені з метою виміру сукупного виробництва в ринковій економіці і є основною частиною функції управління економікою в цілому.

СНР по суті виконує ті ж функції: вона дозволяє тримати руку на економічному пульсі країни. Різні показники, які входять у систему національних рахунків, дозволяють нам виміряти обсяги виробництва в конкретний момент часу і розкривають фактори, які безпосередньо впливають на функціонування економіки. Інформація, яку нам дають національні рахунки, є основною для формування та проведення державної політики в області економіки. Рахунки національного доходу дозволяють нам створювати таблиці економічного здоров’я суспільства і розумно вибирати політику, яка б сприяла покращенню цього здоров’я. Також слід сказати, що на основі макроекономічних показників ми можемо, приблизно, порахувати економічний добробут населення, про який ще буде згадуватись далі.

Вперше обрахунок національного доходу було проведено майже 300 років тому в Англії Грегорі Кінгом для 1688 та 1695 років. Вдруге обрахунок проводився тільки через 80 років в 1770 році Артуром Юнгому . Англія, Росія, США, Німеччина, Австралія, Норвегія, - це перші країни, які спробували організувати систему розрахунків національного доходу вже у ХІХ ст. Однак, ці спроби були досить нерегулярними, з випадковими, довготривалими інтервалами, проводились вони тільки деякими вченими, які не ставили перед собою проблему реального існування таких методів обрахунку, і більш за все це були разові операції для окремої країни чи періоду. Але був створений теоретичний фундамент для подальшого розвитку і вдосконалення методів обрахунку національного доходу.

У 20 ст. стан різко змінився. Зросла як кількість країн, які стали проводити обрахунок національного доходу, так і самі обрахунки стали методологічно більш досконалими і точними. В середині 20ст. вже 92 країни стали регулярно проводити обчислення національного доходу. З’явились нові математичні методи, математичний аналіз народного господарства.

У своїй роботі я використовувала як зарубіжні публікації за обраною темою, так і роботи та дослідження вітчизняних економістів. Крім того, у час поширення та розвитку комп’ютерних технологій багато інформації можна отримати в мережі Інтернет, тому практично увесь обсяг статистичного матеріалу у моїй роботі побудовано на джерелах з Інтернету: офіційні сайти Державного комітету статистики України, Національного банку України та інші.

На мою думку, варто приділяти більшу увагу обчисленню макроекономічних показників, уточненню і позбавленню помилок при обчисленні, створенню нової, більш досконалої та більш повної, бази для подальшого розвитку прогнозування таких показників. Це б дало змогу, в майбутньому, передбачувати небажані наслідки та запобігати їх виникненню.

РОЗДІЛ 1

ПОКАЗНИКИ ЕКОНОМІЧНОГО ДОБРОБУТУ.

Як і інші емпіричні науки, економіка ґрунтується на поняттях, які можна виміряти:

наприклад, ціни на пшеницю, курси акцій і процентні ставки, чисельність без­робітних, обсяг національного виробництва або рівень цін.

Існує багато об’ємно-вартісних показників економічного добробуту суспільства, по яких судять про економічні процеси та динаміку економіки у країні в цілому. Найкращими індикаторами стану економіку є обсяги річного сукупного виробництва товарів та послуг, сукупний випуск продукції в економіці. В Японії та США використовують як показник обсягу національного виробництва Валовий Національний Продукт (ВНП), який відображує вартість усіх кінцевих товарів та послуг, що вироблені економікою країни за рік. Але більшість європейських країн, включаючи Україну, частіше використовують як показник обсягу національного виробництва Валовий Внутрішній Продукт (ВВП), що відрізняється від ВНП на суму факторних витрат від використання економічних ресурсів цієї країни за кордоном. Крім цих двох показників, розраховують ще Чистий (або Кінцевий) Національний Продукт (ЧНП), Для розрахунків рівня добробуту використовують також такі показники:

— Національне багатство (сукупність матеріальних цінностей, природних та трудових ресурсів, інших економічних факторів у даній країні у заданий час);

— Сукупний суспільний продукт (сукупність різноманітних товарів та платних послуг, вироблених у даної країні у заданий момент часу, що відображено у офіційній статистиці);

Національний Доход (загальний доход суб’єктів (виробників, споживачів) даної держави)

Національний доход представляє собою грошовий вираз усієї сукупності вироблених мешканцями країни за рік благ і наданих послуг, які звичайно сплачуються грошима. Усе, що вироблено протягом року, кожна надана послуга, кожна нова надана користь є частиною національного доходу. Він включає, таким чином, як користь від поради лікаря, так і задоволення від співу професійного співака. Це визначення Маркса. далі розглянемо ще одне визначення, що відрізняється від наведеного. Наступне визначення, що використовується у класифікації ООН, західні економісти називають розширеним, а визначення Маркса – обмеженим.

Національний продукт включає до себе:

а) Усі товари і послуги для ринку, вироблені приватними і державними підприємствами, включаючи послуги по наданню деяких споживчих благ довгострокового використання, таких як наприклад, житлові приміщення;

б) Усі послуги, надані установчими органами для колективного використання, нарешті послуги збройних сил почали враховуватися, як економічна продукція тільки після Другої світової війни;

в) Усі товари та послуги, що вироблені неприбутковими установами, наприклад церквами, учбовими закладами для спільного використання чи індивідуального використання своїми членами;

г) Деякі товари і послуги, що вироблені членами приватних господарств для особистих потреб чи для якогось іншого використання, минаючи ринок.

Перейти на сторінку номер: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Версія для друкуВерсія для друку   Завантажити рефератЗавантажити реферат