На сайті 11893 реферати!

Усе доступно безкоштовно, тому ми не платимо винагороди за додавання.
Авторські права на реферати належать їх авторам.

Рентабельність ремонтної майстерні

Реферати > Економічні теми > Рентабельність ремонтної майстерні

Рентабельність ремонтної майстерні

ВИМОГИ БЕЗПЕКИ

В зв'язку з тим, що в телевізорі існують небезпечні для життя напруги, при його ремонті спеціаліст ремонтного підприємства повинен сурово дотримуватись "Правил техніки безпеки при роботах по установці, ремонту і обслуговуванню побутових радіотелевізійних пристроїв (апаратів)", затверджених МБОН від 29 грудня 1976 року і узгоджених з профспілкою робітників місцевої промисловості побутових підприємств 23 грудня 1976 року.

На робочему місці потрібно мати слідуючі засоби індивідуального захисту: інструмент із ізольованими ручками, діелектричний килим, нарукавники, захисна маску або окуляри, діелектричні рукавиці.

В усіх випадках роботи з включеним телевізором, коли є небезпека доторкнутися до струмонесучих частин, необхідно користуватися інструментом з ізольованими ручками. Необхідно працювати однією рукою. Спеціаліст повинен бути в халаті з довгими рукавами або в нарукавниках.

В процесі виконання профілактичних робіт чи при проведенні ремонту телевізора в ділянках схеми рядкової розгортки або імпульсного джерела живлення, які мають потужні або високовольтні кола, необхідно забезпечити ізоляційні зазори, якість укладки монтажу і пайки, виключення виникнення воронового розряду, пробоїв або іскріння.

При промиванні або протиранні тканиною потрібно прибрати на високовольтних елементах елементах монтажу накопичений пил, який знижує електроізоляційні властивості блоку телевізора.

Ремонтувати і перевіряти телевізор під напругою дозволяється тільки в тому випадку, коли виконання ремонту у виключеному від мережі телевізора неможливе (наладка, вимірювання режимів, знаходження поганих контактів у перемикачі і т.п.).

УВАГА!

ТЕЛЕВІЗОР ПРАЦЮЄ З ІМПУЛЬСНИМ ДЖЕРЕЛОМ ЖИВЛЕННЯ!

В домашніх умовах ремонт імпульсного блоку живлення і блоку керування, які містять елементи, безпосередньо зв'язані з мережею, дозволяється проводити тількі телевізорі, включеному від мережі живлення для зовнішнього огляду, перевірки номінальних значень і заміни непрацюючих елементів.

Складний ремонт цих блоків із вимірюванням постійної і змінної напруги потрібно проводити в стаціонарних майстернях при включенні їх у мережу тільки через розподільний трансформатор, забезпечивши міри безпеки при роботі.

ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ проводити паяння і заміну мікросхем в телевізорі, який під напругою!

При заміні запобіжників і деталей необхідно відключати телевізор від блоку живлення.

Перед заміною деталей потрібно при допомозі спеціального розрядника зняти розряд з конденсаторів, випрямлячів блоку живлення, конденсаторів в ланцюгах живлення БПР і кінескопу.

ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ перевіряти наявність напруги в колі на "іскру".

При ремонті телевізора необхідно поставити його таким чином, щоб уникнути травм і можливого вибуху електролітичних конденсаторів або кінескопу.

ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ ремонтувати в мережу телевізор у вологих приміщеннях, які мають цементні або інші струмопровідні підлоги. В таких випадках телевізор направити в ремонтне підприємство.

ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ ремонтувати телевізор поблизу заземлених конструкцій (батарей центрального опалення та ін.), якщо вони не мають спеціальної ізолюючої огорожі.

При розпаковці чи упаковці, при зніманні або установці кінескопа потрібно працювати в захістній масці.

ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ при зніманні або ж установці кінескопа приміняти надлишкові зусилля або брати кінескоп за горловину.

Особам, які не ремонтують телевізор, перебувати біля телевізора при зніманні або установці кінескопа забороняється.

Знятий кінескоп повинен бути запакований в спеціальну коробку або тканину.

Не дозволяється залишати по закінченню робочого дня телевізор зі знятим кожухом.

При проведенні ремонту телевізора необхідно суворо дотримуватись слідуючих правил пожежної безпеки:

- не допускати вмикання телевізору в електромережу, напруга якої вища норм, зазначених в керівництві по експлуатації;

- застосовувати тількі стандартні запобіжники, типи і номінали яких указані на принциповій схемі;

- мати розетку підключення вилки шнура живлення в доступному місці для швидкого вимикання телевізора від електромережі;

- терміново вимкнути телевізор від мережі, витягнувши вилку шнура живлення із розетки, якщо в телевізорі виникли несправності;

- негайно витягнути вилку шнура живлення телевізора із мереживої розетки, якщо в телевізорі виникло загоряння, накрити телевізор щільною тканиною, одягом так, щоб не було доступу свіжого повітря в середину корпусу телевізора; щоб запобігти отруєнню продуктами згоряння, негайно віддалити із приміщення всіх людей, не зайнятих в ліквідації пожежі і обмежити своє прибування в приміщенні.

ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ МАЙСТЕРНІ У РИНКОВИХ УМОВАХ

Для ефективної роботи з обслуговування та ремонту апаратури радіозв'язку потрібне добре обладнане робоче місце. У цьому розділі буде розглянуто приклади організації роботи майстерні в недалекому минулому, а також принципи організації, які сприяють ефективній роботі. Хоч основні зауваження адресовані тим читачам, котрі займаються або збираються зайнятися ремонтом апаратури радіозв'язку, розділ буде корисним і для тих, хто обслуговує іншу електронну апаратуру.

Майстерні поточного ремонту інколи не дуже ефективні через те, що енергії витрачається багато у порівнянні з кінцевим результатом. Чим пояснити, що дві розташовані неподалік майстерні з кваліфікованим персоналом працюють зовсім по-різному? Наприклад, майстерня А приносить своєму власникові (або власникам) прибуток та має постійних клієнтів. В той же час майстерня Б ледве зводить кінці з кінцями, і рідко коли клієнт звертається до неї вдруге, розчарований результатами попереднього обслуговування. Майстерня А регулярно продовжує чинність угод, а майстерня Б робить це лише зрідка. Якщо подивитися в корінь, то часто виявляється, що майстерні А властива хороша організація роботи, а в майстерні Б усе робиться нібито для того, щоб понизити її ефективність, замучити техніків до смерті, а власника довести до виразки шлунку.

Хороша схема організації робіт скорочує умови, а значить, і час на виконання кожного виду роботи. Вона значно підвищить прибуток з двох причин. Одна причина полягає в тому, що робота стає легшою фізично. Коли потребується менше зусиль, коли легше локалізувати несправні вузли, тоді на виконання кожної опереції потрібно менше часу. А чим менше часу витрачається на кожну операцію, тим більший обсяг роботи можна виконати протягом тижня, тим швидше клієнти отримають з ремонту свою апаратуру. Друга причина - моральний стимул для персоналу майстерні. Ефективна робота зменшує напруження й навантаження на кожного робітника і в результаті кожен працює більш продуктивно. Певний психологічний настрій створюється і умовами роботи в чистому, теплому, добре освітленому приміщенні. Дехто в минулому, а дехто й по сьогодні не зробили жодних висновків аж від 1920-х років, вважаючи зручності занадто дорогими. Інші ж збагнули, що жорстока експлуатація робить робітників нещасними, а нещасні робітники не здатні до ефективної праці. Тому деякі фірми витрачають тепер значні суми на обладнання зручних робочих місць.

Перейти на сторінку номер: 1  2  3 Версія для друкуВерсія для друку   Завантажити рефератЗавантажити реферат