Реферати Refine » Статьи » Articles » Діджиталізація медичної сфери

Діджиталізація медичної сфери

by: Ramon
Просмотров: 1
Кол-во слов: 127
Дата: 21.10.21 Time: 14:35
Коммментариев: 0.

діджиталізація медицини

 

 

Для зручності державних процесів їх переводять в електронний формат. Відбувається діджиталізація медицини, яка дозволить медикам працювати в режимі «без паперів» і спростить пацієнтам отримання медичних послуг.

Держпроцеси повинні бути зручними для всіх учасників і займати мінімум часу. Верховною радою був ухвалений законопроект №5495 про paperless, завдяки якому прискорюється цифровізація України. Основна мета нововведення полягає у створенні умов для генерування інформації на електронному порталі та відмові від паперової документації та проблем, пов’язаних з її оформленням. Більше не потрібно стояти в чергах, очікувати оформлення довідок та робити ксерокопії, що спростить взаємодію держпрацівників і населення.

Напрямки цифровізації

  1. Цифрове законодавство. Надання будь-яких послуг регламентоване відповідними законами, наказами або постановами Кабміну. Для спрощення або переведення будь-якого сервісу онлайн, потрібно змінювати ці документи. На цей час вже розроблений законопроект про держреєстри, про електронні публічні послуги, про хмарні сервіси та ін.

  2. Цифрові документи. Мета Мінцифри – зробити цифровими всі найважливіші документи людини. Наприклад, цифровий паспорт вже став на одному рівні з фізичним – всі установи будуть приймати його з 23 серпня.

  3. Електронний документообіг клініки. Цифрові документи потребують надійної системи електронного обігу документів. Система має відповідати міжнародним та державним стандартам. Буде впроваджено єдиний портал, де людина зможе укласти договір з лікарем та оформити інші правові документи.

  4. Е-послуги. Всі життєві ситуації можна буде швидко оформити онлайн: лікарняний, реєстрація для отримання грошової допомоги та ін.

Цифрова грамотність медичних працівників

Для працівників сфери охорони здоров’я цифрові навички є дієвим засобом ефективного рішення щоденних задач. Міжнародні стандарти також містять рекомендацію медпрацівникам використовувати цифрові технології.

На порталі «Дія. Цифрова освіта» розташований тест, що складається з 60 запитань. Медпрацівники можуть визначити свій рівень цифрової грамотності. Для цього їм потрібно дати відповіді на запитання і за результатами отримати електронний сертифікат та знання, в якому напрямку слід розвивати навички. Тест створено саме з метою діагностики поточних знань. Адже перш ніж починати навчання цифровим технологіям, слід перевірити, якою інформацією володіє спеціаліст у даний час.

Нововведення в медичній сфері працюють для зручності всіх користувачів. Це невід’ємна частина розвитку держави з метою покращення якості обслуговування населення та діяльності медпрацівників.

Об авторе:

Ramon


Рейтинг: Еще нет оценки