Реферати Refine » Статьи » Articles » Що таке професіональний масаж, розповість компанія faunclub.net

Що таке професіональний масаж, розповість компанія faunclub.net

by: Ramon
Просмотров: 3
Кол-во слов: 134
Дата: 23.11.17 Time: 09:29
Коммментариев: 0.

Професіонали з Фаунклаб розповіли, що таке масаж.

Під терміном «масаж» маються на увазі різноманітні прийоми механічного й рефлективного впливу на тіло людини, його тканини і окремі органи, включаючи розтирання поверхні, а також натиски і вібрації. Він може бути виконаний як безпосередньо руками, так і з використанням спеціально виготовлених пристосувань, а також через повітряну або ж водне середовище. При цьому кінцевою метою є досягнення лікувального або іншого сприятливого ефекту.

Переваги масажу

 • Відсутність гендерних протипоказань;
 • Висока ефективність без винятків;
 • Оздоровлення та профілактика життєво важливих органів;
 • Позитивний вплив на систему виділення;
 • Позбавлення від ороговілого шару дерми;
 • Підвищення порогу болю.

Для підвищення ефективності спільно з механічним впливом зазвичай використовують різноманітні масажні або ароматичні олії, а крім того – гелі, мазі та інші відповідні для цих цілей лікарські засоби. Також можливе застосування температурного впливу, наприклад, в разі кріомасажу. Існує також різновид без використання будь-яких змащувальних речовин, що характерно, наприклад, для техніки російського класичного масажу. Однак, найпопулярнішою і широко використовуваною практикою залишається використання масажних олій, які є готовими сумішами, спеціально скомпонованими з урахуванням специфіки процесу. По-перше, вони покращують ковзання рук майстра, роблячи процес зручніше як для нього, так і для клієнта, а по-друге – можуть мати зволожуючу, живильну, зігріваючу або охолоджуючу, розслаблюючу або стимулюючу дію.

Кому потрібен масаж

 • Людям з малорухливим способом життя;
 • Професійним спортсменам;
 • Дітям, літнім, а також майбутнім мамам;
 • У період реабілітації після травм.

Відомо, що роздратування, які надходять ззовні, сприймаються рецепторами в шкірі і м'язах то негайно передаються по нервах в спинний і головний мозок і можуть впливати на тонус нервової системи. Так, при використанні різних технік масаж здатен надавати як стимулюючий вплив, що включає підвищення тонусу, так і релаксуючий – зі зниженням тонусу і, відповідно, розслабленням. Тому вибір технік залежить в тому числі від бажаного ефекту на центральну нервову систему, а за допомогою неї – і на всі інші системи і функції людського організму, наприклад, на кровообіг. Правильний підбір масажних олій, що мають в своєму складі активні натуральні компоненти, допомагає посилити або ж стримати ефект на потрібних ділянках тіла.

Коли не можна робити масаж

 • При пухлинних захворюваннях;
 • Гострий тонзиліт (ангіна);
 • Варикозне розширення вен;
 • Інфекційні захворювання;
 • Психічні відхилення;
 • Гнійні рани.

Сукупність використовуваних прийомів іменується методикою масажу. Наприклад, чотири основних прийоми, використовуваних в класичній шведській школі, – погладжування, розтирання, розминання, а також ударні і вібраційні техніки.

Серед використовуваного обладнання слід відзначити масажні столи, стільці і крісла. Так, масажні столи, які можуть стаціонарними або портативними, застосовуються для підтримки пацієнта в потрібному положенні. До відмітних особливостей таких столів належить легкість їх чистки, м'яка поверхня і, найчастіше, підголівник підковоподібної форми, що дозволяє пацієнтові дихати під час процедур, перебуваючи в положенні лежачи долілиць.

Такий різновид меблів як масажні стільці, які також можуть бути стаціонарними і портативними, має в цілому те ж саме призначення, що і столи, дозволяючи фіксувати тіло пацієнта в необхідному положенні. Можливість клієнта не роздягатися дозволяє широко застосовувати масажні стільці за межею відповідних кабінетів, аж до публічних місць.

Окремо слід згадати масажні крісла, призначені для автоматизованих апаратних процедур.

Хто може робити масаж

 • Лікувальний масаж може робити тільки лікар;
 • Лікувальний масаж може робити реабілітолог за наявності необхідних документів – висновок лікаря, рентген;
 • Класичний (і його підвиди) може робити людина, що закінчила курси.

Поняття «масаж» об'єднує величезну різноманітність технік, що традиційно поділяються на такі види як гігієнічний, косметичний, спортивний, а також лікувальний. Слово «вид» в даному випадку має на увазі різні методики, які застосовуються для вирішення конкретних завдань, або ж приналежність до комплексу певних процедур.

Разом з тим точна класифікація конкретних технік досить скрутна, так як багато які з них мають на увазі функції, що відносяться до різних видів з перерахованих вище. Наприклад, практично будь-яка з поширених технік може бути віднесена до лікувальних в силу її сприятливого впливу на життєдіяльність організму, а межа між гігієнічним видом і близьким до нього профілактичним на практиці досить умовна.

Лікувальні техніки використовуються як безпосередньо в процесі терапії конкретних захворювань, так і в подальшому в якості реабілітаційного заходу. Серед показань варто виділити в першу чергу хронічні несприятливі процеси, такі як болі і запалення в м'язах, остеохондроз і радикуліти, артрити, проблеми з тиском, головні болі, а крім того – наслідки травм і паралічі різного типу. У свою чергу, до протипоказань слід віднести такі гострі несприятливі стани і процеси як надмірно підвищена температура, гнійні запалення, кровотечі і схильність до них, гіпертонічні та гіпотонічні кризи, недостатності життєво важливих органів, а крім того – трофічні виразки, злоякісні пухлини, аневризми судин і деякі інші розлади.

В цілому ж масаж корисний і людям, що не мають проблем зі здоров'ям, для підтримки тонусу організму і профілактики різноманітних захворювань.

Об авторе:

Ramon


Рейтинг: Еще нет оценки