Реферати Refine » Статьи » Articles » Яким повинно бути зелене місто?

Яким повинно бути зелене місто?

by: Ramon
Просмотров: 6
Кол-во слов: 99
Дата: 20.02.17 Time: 15:40
Коммментариев: 0.

Зелені міста це вільна асоціація міст, такий собі "зелений рух", який охоплює тисячі міських районів в усьому світі з ціллю зменшення негативного впливу великих міст на навколишнє середовище, а також для того, щоб скоротити відходи, розширити переробку, зменшити викиди, збільшити житлову щільність і при цьому розширити відкритий простір, залучивши при цьому місцеві компанії.

Можливо, типове зелене місто це Куритиба в Бразилії. Коли архітектор і містобудівник Джеймі Лернер ставши мером в 1972, швидко закрив шість кварталів центрального ділового району міста від автомобілів, що порадувало як жителів так і власників бізнесу. Сьогодні ця пішохідна зона є в три рази більшою і служить серцем галасливої столиці. Лернер також заклав високотехнологічну магістральну систему, значно зменшивши рух, споживання енергії та знизивши забруднення; цей крок збільшив щільність навколо транзитних вузлів і таким чином зберіг відкритий простір в інших областях, які, ймовірно, перетворяться в передмістя. Сьогодні магістральна система все ще в силі, і три чверті жителів 2,2 мільйонного міста покладаються на неї кожен день.

Ще одне зелене місто - Рейк'явік, в Ісландії, де автобуси на водневому паливі курсують вулицями, а відновлюючі джерела енергії – геотермальна енергія та гідроенергія - забезпечують тепло і електроенергію міста. Лондон, Копенгаген, Сідней, Барселона, Богота і Бангкок, не кажучи вже про шведський Мальме, Баїя-де-Каракес Еквадору і Кампалі Уганди, також мають високий бал за їх «зелені ознаки» і відносини.
Зелені міста у великій кількості розташовані в Північній Америці, також. У 2005 місто Портленд, в штаті Орегон, стало першим американським містом, яке досягло зменшення вуглекислого газу, згідно Кіотського протоколу (міжнародна угода, що була організована для пом'якшення загрози глобального потепління). 

Сіетл в Вашингтоні також брав на себе зобов'язання задовольняти цілям Кіотської угоди і переконав 590 інших американських міст зробити те ж саме відповідно до американської угоди про захист клімату. Ванкувер, Британська Колумбія також залучає близько  90 відсотків своєї енергії з відновлюючих джерел, в той час як територія міста з передмістями має приблизно 200 парків і більше ніж 18 миль доступної берегової лінії.

Сан-Франциско є лідером в зеленому русі та в ефективності енергоспоживання та використання альтернативної енергії, і став в центрі битви за зменшення використання пластмас. Остін в Техасі швидко став світовим лідером в сонячному виробництві обладнання і домігся великих успіхів у збереженні відкритого простору. Чикаго інвестував сотні мільйонів доларів, оживляючи парки і райони, і будуючи найбільш екологічні будівлі Америки в центрі міста. 

 

Об авторе:

Ramon


Рейтинг: Еще нет оценки