Реферати Refine » Статьи » Expert-articles » Конструктори LEGO у новій українській школі: це справді корисно і прогресивно

Конструктори LEGO у новій українській школі: це справді корисно і прогресивно

by: Ramon
Просмотров: 3
Кол-во слов: 124
Дата: 25.04.19 Time: 06:14
Коммментариев: 0.

Источник фото: https://dzerkalo.media

Ми, наші батьки і дідусі звикли вважати, що гратися можна лише вдома чи на вулиці, але всі іграшки дитина повинна залишити вдома, перед тим, як іти до школи. Але вам не здається, що цей стереотип, – дитина, що нудиться на уроках і не хоче вчитися, – не просто так, і пора щось змінювати? Адже вчитися й пізнавати світ не може бути нецікаво, головне – правильний підхід до навчання.

Чому LEGO корисний у навчанні, і як саме його застосовують

Уже з 1 вересня 2018 року почалася радикальна реформа освіти – створення нової української школи. Малюки у початкових класах вчитимуться по-новому, розвиватиме творче, просторове мислення, практичність, ініціативність, уміння працювати в колективі.

До чого тут LEGO? Коли уроки – це не суперсерйозно і нудно, коли дитина сприймає навчання й пізнання світу як гру, їй стає значно цікавіше, і вона починає проявляти більшу активність й ініціативу.

LEGO і математика

Источник фото: www.pinterest.es

Згадайте себе: чи гарно й цікаво ви сприймали математику в першому класі, і чому так було? Згадайте, як ви вигадували й рахували яблука (олівці/ручки/ще щось). Не всі діти спроможні уявити задачу і зрозуміти, як математика застосовується на практиці. І тоді дитині складно зрозуміти, що це таке, і нащо воно їй треба. Звісно, комусь це дається краще, а комусь – гірше, але, якщо зробити навчання практичнішим, ігровим і ближчим до світу дитини (яка ще хоче гратися і багато фантазує), наука даватиметься легше значно більшій кількості діток.

Цеглинки LEGO допомагають навчитися додавати, віднімати, ділити і множити, і дитина на практиці зрозуміє ці елементарні математичні дії. За тим чи іншим кольором цеглинки закріплюється цифра, і дитина має використати всі цеглинки для вирішення певної задачі.

Окрім того, дитина починає, завдяки складанню цеглинок певних кольорів, робити діаграму, і це абсолютно нескладно навіть у початковій школі. Для цього даються певні задачі, що можуть стосуватися статистики, і діти мають скласти стовпчики з цеглинок різних кольорів, залежно від результатів розв’язання задачі.

Творче мислення і LEGO

Источник фото: rada-vv.gov.ua

LEGO – це не тільки цеглинки для математичних дій, а й конструктор для розвитку творчого мислення. Дитині можна запропонувати, наприклад, скласти певну істоту чи предмет і придумати щось про нього або задіяти у рольовій грі з іншими учнями. Або ж фігурку з цеглинок можна прикласти до паперу й обвести олівцем, запропонувавши дитині домалювати будь-що, що вона собі уявляє.

Розвиток мовлення і комунікація

Складання певних істот чи конструкцій із LEGO, придумування історій, сюжетів, перформансів розвиває в дітей здатність працювати в колективі, спілкуватися, висловлювати свої думки. Це і мова, і взаємодія з оточенням. Знову ж, це цікаво, коли дитині задають не просто написати твір, а скласти героя твору і придумати про нього історію.

Джерело: https://besmart.ua/ru/299-konstruktor-lego

Об авторе:

Ramon


Рейтинг: Еще нет оценки