Реферати Refine » Статьи » Expert-articles » Вища освіта в Польщі: умови вступу, вибір університету

Вища освіта в Польщі: умови вступу, вибір університету

by: Ramon
Просмотров: 18
Кол-во слов: 108
Дата: 20.02.19 Time: 16:22
Коммментариев: 0.

Хороша альтернатива вітчизняній освіті – навчання у європейських навчальних закладах. Наприклад, вищі навчальні заклади Польщі запрошують на навчання і пропонують якісну освіту за доступну ціну. У статті ми поговоримо про відмінності між двома системами вищої освіти – польською та українською. Розповімо про тривалість навчання у польських університетах як на бакалавраті, так і на магістратурі. З’ясуємо умови вступу до польських навчальних закладів. А якщо вас серйозно зацікавила освіта в Польщі, - заходьте на цей сайт, тут є безліч корисної інформації для абітурієнтів та їх батьків. Проект Освіта без кордонів надає не лише інформаційний супровід, але й допомагає вирішити основні питання при вступі, в тому числі допомогти з вибором університету та спеціальності.

Відмінності між вищою освітою в Польщі та Україні

Часто виникають питання: чи є якісь відмінності у цих системах освіти? Звичайно, є. Серед основних відмінностей:

  • у Польщі випускники отримують європейський диплом, який дозволяє працевлаштуватися у будь-якій з країн ЄС, а також і в Україні;
  • ВНЗ Польщі забезпечені новим сучасним обладнанням, в той час як лише деякі українські університети мають все необхідне обладнання для навчання;
  • європейські ВНЗ орієнтовані на якісну практичну підготовку, в той час як українські – на теоретичну;
  • європейські університети пропонують велику кількість нових спеціальностей, яких ще немає у нас;
  • на великій кількість спеціальностей у польських університетах є змога обирати мову навчання: польську або англійську;
  • у Польщі кожен студент має змогу вивчити іноземні мови, а після закінчення університету вільно ними володіє.

Звичайно, європейські роботодавці надають перевагу випускникам з європейським дипломом. До речі, під час навчання в польських університетах студенти мають змогу стажуватися у провідних європейських компаніях. Це прекрасний досвід, який дуже цінують роботодавці. Також можливий обмін на 1 семестр або на 1 рік у інші європейські університети, а це ще одна перевага такої освіти.

Умови вступу

Документи. Для вступу необхідно підготувати пакет документів, які подаються до навчального закладу. Серед документів – атестат про повну середню освіту разом з додатком, ксерокопії паспортів та свідоцтва про народження, медична довідка, міжнародний сертифікат про знання польської мови, а також фотографії абітурієнта. Майте на увазі: якщо ви оберете навчання в Польщі на англійській мові, то потрібно буде надати сертифікат про знання англійської мови, до того ж не нижче рівня B2.

Тривалість навчання. На бакалавра гуманітарії навчаються 3 роки, інженери – 3,5 роки. На магістратурі гуманітарії навчаються 2 роки, інженери – 1,5 роки. Загалом, навчання триває 5 років.

Вибір університету

Якщо ви вирішили обрати освіту в Польщі, то варто визначитись з університетом та спеціальністю. Обов’язково зверніть увагу на рейтинг університетів, якщо хочете обрати найпрестижніший заклад для навчання. Найвищі позиції в рейтингу має Варшавський університет, за ним слідують Ягеллонський університет та Варшавська політехніка.

Проживання. При більшості університетів є гуртожитки, де можна поселитися. За місяць проживання у гуртожитку буде коштувати біля 100 євро. Оренда квартири буде коштувати дорожче – від 350 євро на місяць.

Об авторе:

RAmon


Рейтинг: Еще нет оценки