Реферати Refine » Статьи » Now-articles » Классична література: застаріла чи ні?

Классична література: застаріла чи ні?

by: Ramon
Просмотров: 4
Кол-во слов: 94
Дата: 30.09.17 Time: 19:17
Коммментариев: 0.

У нашій домашній бібліотеці є книги, видані в XIX столітті. Це твори Гоголя, Козьми Пруткова (братів Жемчужникових), «Історія держави Російської» Н. М. Карамзіна... Може, ви думаєте, що я походжу з старовинного дворянського роду? Зовсім ні.

Я пишаюся прапрадідом – селянином з Курської губернії. Він по крихтах починав збирати бібліотеку, прищеплювати інтерес до книги своїм дітям. Це він, Григорій Іванович, ввечері при свічці читав сім'ї «Вечори на хуторі біля Діканьки» Гоголя, і мій прадід з завмиранням й страхом слухав історії Рудого Панька.

Не зникла традиція сімейного читання в нашій родині і по сей день. Правда, ці хвилини бувають так рідко... Але при всій зайнятості мій батько знаходить час прочитувати кілька цікавих абзаців з нової для мене книжки. Це зачаровує, захоплює! Я відразу хочу почати читати.

Я багато читаю художньої літератури. Особливо люблю Джека Лондона. Батько часто повторює, що справжній чоловік обов'язково повинен прочитати твори «Жага життя», «Біле ікло», «Морський вовк», «Людина зі шрамом», «Мартін Іден». Хочеться порекомендувати і іншим книголюбам обов'язково прочитати ці романи про вольових і мужніх людей. Збірник оповідань Джека Лондона став для мене настільною книгою. Все частіше я звертаюся і до інших: словників, енциклопедій, атласами. За моїми книжкових полиць можна простежити, як я ріс і як змінювалися мої захоплення. Ось дитячі, серед них я виділяю «Казки Пушкіна» і «Гидке каченя» Андерсена. Серед інших – пам'ятна мені фантастика А. Бєляєва «Голова професора Доуеля». Напевно, вона визначила моє захоплення. Я хочу стати лікарем-дослідником. Зараз у мене на полицях «Малий анатомічний атлас», найвідоміше тритомне видання «Біологія» Гріна, Стаута і Тейлора.

Книга вчить думати, відчувати, співпереживати, творити. Ви скажете, що книга застаріла і її поступововитіснить кіно, Інтернет? Нічого подібного! Читаючи, ти сам уявляєш, як виглядає герой, місце дії... У перегляді фільму твоїм «поводирем» стає режисер, він творець, а не твоя фантазія і розум. Не можна відкидати , інакше ти розучишся бути самостійним у судженнях і почуттях.

Книгу можна перегорнути, повернутися до улюблених сторінок, перечитати вподобані рядки, ще раз відчути незвичайну ніжність або гнів, сором за героя чи гордість... Книга допомагає духовно рости, ставати розумнішими.
Також поширенна думка, що звичайні книги є дуже дорогими. Звісно є подарункові екземляри книжок вартістью декілька сотен, або навіть тисяч гривень. Але це скоріш виключення, в інтернет магазині uchebnikniga.com можна придбати цікаву сучасну літературу за ціною близько ста гривень.

Не приховую, я теж користуюся Інтернетом, іноді навіть з його допомогою читаю художню літературу, коли не знаходжу під рукою відповідний екземпляр. У мене є і електронні видавництва – в основному, це енциклопедичні словники. Але все одно я віддаю перевагу гортати традиційну, «паперову», яка має свою особливу принадність і навіть незвичайний книжковий запах. Читання – не порівнянне ні з чим задоволення!

Об авторе:

Ramon


Рейтинг: 5.0